התינוק של במבה עובר לקריית גת

ב- 3 במאי בנוכחות שר האוצר תונח אבן הפינה למפעל הבמבה של אוסם. אחרי 52 שנים יעזוב המפעל את אזור התעשייה חולון לטובת מפעל ענק באזור התעשייה קריית גת. מדובר בהשקעת ענק של 200 מיליון שקלים.

מפעל אסם בחולון

המפעל בחולון. התינוק של במבה בדרך לקריית גת | צילום: יח"צ, פאביאן קולדורף

אוסם סוגרת את מפעל הבמבה בחולון ומעבירה אותו לקריית גת. ההשקעה 200 מיליון שקלים. המפעל יקלוט 50 עובדים בנוסף ל – 100 עובדים שיעברו מהמפעל שייסגר בחולון. ובהמשך צפוי לקום גם מרכז מבקרים.

אוסם סוגרת את מפעל הבמבה בחולון ומעבירה אותו לקריית גת. ההשקעה 200 מיליון שקלים. המפעל יקלוט 50 עובדים בנוסף ל – 100 עובדים שיעברו מהמפעל שייסגר בחולון. ובהמשך צפוי לקום גם מרכז מבקרים.

חברת אוסם משקיעה 200 מיליון שקלים בהקמת מפעל ענק לייצור במבה על שטח של 16,000 מ"ר באזור התעשייה קריית גת, צמוד למפעל הסלטים של החברה, סלטי צבר. הבנייה תחל בטקס הנחת פינה בו ישתתף שר האוצר, כחלון בתחילת חודש מאי וצפויה להימשך שנתיים. עם סיום הבנייה ייסגר מפעל במבה הוותיק שפועל כבר 52 שנים מאז 1964 באזור התעשייה של חולון.

המפעל החדש תוכנן על ידי חברת ט.נ.ה יחד עם המהנדסים וטכנולוגי המזון של חברת אסם בשיתוף פעולה עם מהנדסים מומחים מנסטל חברת האם של אוסם.

איציק צאיג מנכ"ל חברת אסם הסביר שמפעל הבמבה הקיים בחולון נמצא בליבו של איזור עירוני צפוף שכבר אינו מתאים לתעשייה ואינו תואם את תוכנותיה של אסם להגדיל את כושר הייצור והחדשנות של במבה.

המפעל בקריית גת יעסיק 150 עובדים כ- 100 מתוכם יגיעו מהמפעל הישן בחולון וכ- 50 יהיו עובדים חדשים ככל הנראה מקריית גת והסביבה. עם סיום הבנייה תעסיק אוסם בשלשות מפעליה בקריית גת: סלטי צבר, בונז'ור ובמבה 600 עובדים.

כתבות נוספות:  סקר מינה צמח קובע: לראשונה יקיר שינדלר מנצח את אבירם דהרי

כאמור את אבן הפינה למפעל החדש יניח שר האוצר, משה כחלון, בטקס שיערך ב- 3 במאי. מערך הייצור בקריית גת ייצר את כל סוגי הבמבה גם כאלה שמיוצרים היום במפעל בשדרות.במפעל החדש מתוכנן לקום מרכז מבקרים חדש. הסיורים בו יהיו חינם ויסתיימו בטעימת במבה. במבה נחשב לחטיף הפופולרי ביותר בקרב ילדים והוא מהווה רבע משוק החטיפים בארץ. המפעל כל יום מיליון שקליות במבה ולראשונה הוא יוצר במפעל בחולון בשנת 1964.

Facebook Comments