התחלה חדשה

סמל יקיר קמרליקר גר בקריית גת רוב חייו, אם תשאלו אותו הוא החיים בקריית גת היו ממש בסדר עד שהגיע לגיל ההתבגרות התחיל לעשות המון "שטויות". בערב ראש השנה קיבל יקיר תעודת הצטיינות גדודית ממפקד הגדוד סא״ל איילון פרץ, חודש אחרי שקיבל מצטיין פלוגתי ממפקד פלוגתו. הסיפור הזה הוא על ניצחון והתחלה חדשה.

אם לפני שנה מישהו היה אומר ליקיר שהוא זה שיהיה מצטיין פלוגתי או גדודי היה פורץ בצחוק. שנה אחרי יקיר חייל פעיל, שאפתן שנותן את כל כולו. אבל לפני זמן לא רב, היה במקום אחר.

סמל קמרליקר התגייס במרץ 2015 כלוחם לוחם בחיל האיסוף הקרבי. בהתחלה לא היה שמח מהשיבוץ שלו, אבל אחרי שהגיע לפלוגה הוא התחיל "להבין מה העבודה של איסוף שווה", לדבריו. עם זאת, את "השטויות" שהיה עושה בתקופת האזרחות, הוא לא השאיר מאחור, ולפני כשנה וחצי נתפס במעשה כנגד פקודות הצבא.

יקיר נשפט ונשלח לבית כליאה צבאי לתקופה של כחודשיים. שם הוא מספר, התחיל בתהליך חשבון נפש, ושינוי כיוון רציני .״דווקא כשהייתי שם התחלתי להעריך מאוד את העבודה שלי בפלוגה. מאוד הצטערתי על מעשיי. לאחר זמן לא רב בבית הכליאה, החלטתי שאני לוקח את עצמי בידיים, ושאני שואף להיות חייל טוב, ולתרום כמה שיותר בתפקיד שלי, לוחם האיסוף, שבעיניי נהייה הכי משמעותי", הוא מספר.

לקראת שחרורו מהכלא הצבאי, יקיר נפגש עם מפקד הפלוגה וביקש ממנו לחזור כלוחם לפלוגה ולגדוד. בהתחלה המ"פ התנגד בכל תוקף, והיה מאוד סקפטי לגבי רצינותו של יקיר. עם זאת, לאחר מספר שיחות עם יקיר, שבהן ביקש את אמונתו בו, והבטיח שיוכיח להם שהוא יכול ושהוא שינה את דרכו, מפקד הפלוגה והגדוד החליטו לתת צ'אנס נוסף ליקיר. ואכן, יקיר לקח את הצ'אנס הזה בשתי הידיים ונתן את כל כולו.

כתבות נוספות:  מאיזה גרעון נשלם את עלות מרבדי הפלסטיק הנפרשים ברחבי העיר ואיפה משרד הפנים

יקיר חזר לצוות שלו ולפלוגה ומאז הוא נותן מעצמו כמה שיותר ומשקיע. "חשוב לי להראות שהשתנתי ולהיות לוחם מן המניין. התפקיד שלי כלוחם איסוף הוא מאוד משמעותי, ולכן חשוב לי לעשות אותו על הצד הטוב ביותר, וכמובן להוכיח למפקדיי, שנתנו לי הזדמנות שנייה, שאני שווה את זה".

על ההצטיינות הוא מספר: "זה מרגיש טוב שקיבלתי את ההצטיינות דווקא בראש השנה. הרי שנה חדשה זאת התחלה חדשה, וזה מרגיש שקיבלתי הצטיינות על ההתחלה החדשה שלי, ונחמד לדעת שמעריכים זאת".

Facebook Comments