הרצח בפנימייה במושב רווחה. ההורים תובעים מליונים

הורים הנער, אדיר רוהקר (16) שנדקר למוות במהלך מריבה עם חברו בפנימיית "כנף של אהבה" במושב רווחה תובעים מהמדינה פיצוי בסך 8.5 מיליון שקלים בטענה שהמדריכים, עובדי משרד הרווחה ידעו שהמצב בין השניים מתוח ורגיש העדיפו לעזוב את המקום במקום לפקח עליהם.

לפני כחודשיים פרצה קטטה בין אחד הנערים בפנימייה לבין אדיר. ההורים טוענים כי מדריכי הפנימייה הפרידו בין הנערים אך במקום להישאר ולפקח, עזבו את המקום. מחקירת האירוע עולה כי התגרה בין הנערים התחדשה, ובמהלכה נדקר אדיר למוות. נגד הדוקר הוגש כתב אישום בגין הריגה.
האב שמעון מספר: "פתאום התקשרו חברים ואמרו שקרה משהו בפנימייה. התקשרנו למנהל ולמדריכים אבל איש לא ענה. נכנסנו לאינטרנט וראינו שהיו דקירות. הרגשתי שזה אדיר"
מאוחר יותר קצין משטרה ופסיכולוג הודיעו להורים כי בנם נפטר מהדקירות.

ההורים עופרה ושמעון רוהקר הגישו, באמצעות עורכי הדין דוד מנע וחיה מנע, תביעה לבית המשפט המחוזי מרכז נגד משרד הרווחה. בתביעה נטען כי המדינה התרשלה בשמירה על בנם וכי על המדריכים היה להישאר במקום שבו פרצה המריבה ולפקח שהיא לא מתחדשת. לטענת ההורים, שני נערים בפנימייה סיפרו להם שבמקום להישאר במבנה יצאו המדריכים החוצה כדי לעשן. האם עופרה מספרת בכאב כי ימים ספורים לפני האסון סיפר לה בנה שהוא רוצה להיות מדריך לנוער בסיכון.

לפני כ־16 שנים, לאחר אינספור ניסיונות להביא ילד בטיפולי הפריה, נולד להם בן, אלא שבגיל 10 חודשים בלבד הוא נפטר. שנתיים לאחר מכן הם אימצו את אדיר, שהיה אז תינוק. בשלב מסוים התברר כי אדיר סובל מבעיות קשב וריכוז ולפיכך הוא לא הסתדר במסגרת חינוכית רגילה. הוא היה בשתי פנימיות שהיו לדברי הוריו טובות, ובסופו של דבר הגיע לפנימיית "כנף של אהבה" במושב רווחה. מהתחלה חשבתי שהמקום לא מוצלח, אומר שמעון, מבנה ישן ללא גדר.

ממשרד הרווחה נמסר:
"הוקמה ועדה לבדיקת האירוע המצער, והיא אמורה לסיים את עבודתה בימים הקרובים".