הצצה לעולם של אינטל

בחנוכה נערכה בשטח מפעל אינטל בקריית גת תערוכה טכנולוגית מיוחדת, שאיפשרה הצצה לטכנולוגיה המתקדמת שאינטל מפתחת בימים אלה בישראל – ובמרכזיה ברחבי העולם.

oculus

משקפי מציאות מדומה Ocolus Rift

בין היתר הוצגו בתערוכה מחשבים הנשלטים על ידי תנועות גוף ופקודות קוליות – הודות לטכנולוגיה בשם RealSense שפותחה במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה. הטכנולוגיה הזו כבר משולבת במחשבים מהדגמים החדשים, והיא מבוססת על מצלמת תלת מימד מיוחדת שמזהה את תנועות הידיים של המשתמש, ומאפשרת לשחק משחקים, לגלוש באינטרנט ולהשתמש ביישומי מחשב בתחום העיצוב והתכנון ללא צורך בשימוש במקלדת או עכבר. טכנולוגיה זו מאפשרת גם זיהוי פנים של המשתמש, כך שהוא אינו חייב להקליד סיסמא כשהוא מתחיל להשתמש במחשב.

פיתוח נוסף שהוצג בתערוכה היה משקפי מציאות רבודה של Oculus שמאפשרים למשתמש "להיכנס" לעולם ממוחשב לצורך משחקים ויישומים נוספים. כמו כן הוצגו עכבישים שהודפסו במדפסת תלת-מימד ונשלטים באמצעות מחשב זעיר של אינטל בשם "אדיסון", שגודלו כגודל בול דואר בערך. מחשבים זעירים כאלה יהיו בקרוב שכיחים מאוד במסגרת פיתוחים של "האינטרנט של הדברים" – קפיצת דרך טכנולוגית שתחבר לאינטרנט לא רק מחשבים וטלפונים סלולריים אלא גם רהיטים, שלטי רחוב, מכוניות וכל חפץ פיזי שמצוי בסביבתנו. באינטל מעריכים שעד שנת 2020, יותר מ-50 מיליארד מכשירים וחפצים כבר יהיו מחוברים לאינטרנט, ויאפשרו פיתוחים של מכוניות חכמות, בתים וערים חכמות.

spiders

היריד הטכנולוגי שנקרא "Intel Inside Out" נודד בין כל מפעלי ומרכזי הפיתוח של אינטל ברחבי העולם ונועד להראות לעובדים – ולציבור הרחב – כיצד המעבדים המתקדמים שאינטל מייצרת מהווים תשתית טכנולוגית ומאפשרים לפתח יישומים נוספים עבור המשתמש – החל בממשקים חדשים של שימוש במחשב ללא מקלדת או עכבר ועד לשימוש במציאות רבודה או מחשבים זעירים.

בלה אברהמס, סמנכ"לית קשרי חוץ של אינטל, אמרה: החזון של אינטל הוא לחבר אנשים בכל העולם ולהעשיר את חייהם. היה מרגש לראות בתערוכה ילדים ובני נוער סקרנים שרואים כיצד הטכנולוגיה של אינטל – שאותה הם מכירים ממעבדי המחשבים – קמה לתחייה לפני עיניהם ומאפשרת להשתמש במחשבים ובטכנולוגיה באופן שלא נעשה בעבר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.