הצית רכב כנקמה בשוטר שהעיר לו על נהיגה פרועה

בתאריך 07.08.2015 בשעות הערב, אדם בשנות העשרים לחייו תושב מושב ׳עוזה׳, התנגש עם רכבו ברכב חונה (תאונת נזק בלבד) במושב. בעל הרכב שנפגע יצא מביתו על מנת להחליף פרטים עם הנהג הפוגע, שבתגובה החל לצעוק ולהשתולל. שוטר במשטרת קריית גת שגר בסמוך למקום התאונה שמע את קול הצעקות ויצא לברר מה מקור הרעש יחד עם אזרחים נוספים. בעת שניסה להרגיע את הרוחות וביקש מנהג הרכב הפוגע למסור פרטים כמקובל, התחיל נהג הרכב לקלל אותו ולאיים עליו.

הצית רכב כנקמה בשוטר שהעיר לו על נהיגה פרועה 2

הרכב השרוף

בשלב זה השוטר זז הצידה והתקשר על מנת להזמין כוחות משטרה למקום, ובתגובה נהג הרכב התפרץ לעברו ואמר: ״אני חם עליך כבר הרבה זמן, אני יהרוג אותך ויחסל אותך״.

אנשים שהיו במקום התערבו ומנעו מהנהג הפוגע להשתולל, וכאשר הוא הבין כי ניידות של משטרת קריית גת עומדות להגיע למקום התאונה, הוא החל להימלט רגלית מהמקום. מאוחר יותר בחקירתו התברר כי הוא התחבא בתוך בית הכנסת במושב.
עוד באותו הלילה הגיע החשוד בסמוך לביתו של השוטר והצית רכב שחנה בסמוך לביתו ושייך לחבר של אחותו, כנקמה על ׳התערבותו׳ ועל כך שהשוטר עצר אותו בעבר במסגרת תפקידו בעת שזיהה אותו נוהג בפראות בכבישי המושב. לאחר מעשיו נמלט מהמקום, וכעבור זמן מה שמעו השכנים קול נפץ והבחינו בשריפה.

הצית רכב כנקמה בשוטר שהעיר לו על נהיגה פרועה

הרכב השרוף

לאור רגישותו וחומרתו של האירוע, החליט מפקד משטרת מרחב לכיש נצ״מ אלי כזרי להטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מרחב לכיש בפיקודו של סנ״צ יגאל קלימיאן. ביום חמישי שעבר בשעות הערב הסגיר עצמו החשוד למשטרת קריית גת (ככל הנראה בשל לחץ שהפעילו עליו מקורביו). בהמשך הובא למשרדי ימ״ר לכיש לחקירה במהלכה הכחיש את המיוחס לו.

כתבות נוספות:  המרכז לאומניות הבמה – תיאטרון קריית גת

במהלך הימים האחרונים ביססו חוקרי התשאול של ימ״ר לכיש תשתית ראייתית כנגדו ומעצרו הוארך פעמיים בבית משפט השלום באשדוד. ביום שני הוגשה כנגדו הצהרת תובע, והיום צפויה פרקליטות מחוז דרום להגיש נגדו כתב אישום בבית משפט מחוזי באר שבע בגין הצתה ואיומים.
מפקד משטרת מרחב לכיש נצ״מ אלי כזרי ציין כי מדובר באירוע חמור ואמר: ״כבר מהרגע הראשון התייחסנו לאירוע כאירוע חריג וכפועל יוצא השקענו את כל המשאבים המרחביים לטובת הצלחת החקירה. היום יועמד החשוד לדין בגין מעשיו החמורים שנבעו בעיקר מתוך תאוות נקם״.

צילום: חטיבת דובר המשטרה.