הצילו את מורי הנהיגה

שלום אזולאי קורא לשר התחבורה להציל את ענף מורי הנהיגה

מורי הנהיגה במצוקה קשה הם זועקים כנגד הסחבת בפתרון בעיית הבוחנים – הטסטרים. שלום אזולאי מורה נהיגה מקריית גת תלה על מכוניתו שלט מחאה גדול: שר התחבורה חייב למצוא פתרון לפני חג הפסח מורי הנהיגה קורסים כלכלית.

כבר ארבעה שבועות נמשכת שביתת בוחני הנהיגה, מורי הנהיגה קוראים למשרד התחבורה בירושלים, לעצור את הסחבת בקבלת החלטה לגבי מעמד בוחני הנהיגה והחזרת מבחני הנהיגה אחרת חלק ממורי הנהיגה יקרסו כלכלית.

כזכור, מעוניין שר התחבורה, ישראל כץ, להוציא ממשרד התחבורה את מערך הטסטים ומבחני הנהיגה ולהפריט אותם. מורי הנהיגה אינם לוקחים צד בנושא ההפרטה. מנגד בוחני הנהיגה הפועלים כנגד ההפרטה שובתים כבר שבוע רביעי, בגיבוי ההסתדרות ואף מקבלים שכר מקרן השביתות של ההסתדרות.

מורי הנהיגה טוענים, כי משרד התחבורה לא הכין עצמו לשביתת הבוחנים למרות שהייתה ידועה מראש וכי ברגע שיצאו המכרזים לעניין ההפרטה והחלה שביתת הטסטרים נותרו, הם המורים, ללא מענה כלפי התלמידים שלהם.

שלום אזולאי מורה לנהיגה מקריית גת: "הנפגעים העיקריים משביתת בוחני הנהיגה הם תלמידי הנהיגה, שלא יכולים לגשת לטסט אחרי שהשקיעו עשרות שיעורים ואלפי שקלים. מורי הנהיגה נפגעים כלכלית מאחר והתלמידים נמנעים מלקחת שיעורים ובצדק. אנו לא מוחים נגד הרצון של השר להפרטה, אנחנו מוחים על כך שמשרד התחבורה לא נותן פתרון ומענה מזה ארבעה שבועות של שביתה למצב בלתי אפשרי זה והפסדים כלכליים גדולים למורי הנהיגה ולתלמידים. יש תלמידים שסיימו ללמוד לפני חודשים רבים ועוד לא הצלחתי להגיש אותם לטסט. זה מטורף. מורי הנהיגה לא יכולים להתקיים מאוויר.

מורי הנהיגה הציעו למשרד התחבורה פתרונות זמניים עד לסיום השביתה בכדי להמשיך לקיים טסטים, מבחני נהיגה, ללא השובתים, ניתן להשתמש בבוחני נהיגה בפנסיה, המוכנים להגיע ולעבוד, ישנם בוחנים רבים בעלי תעודת בוחן שאינם נמנים עם מערך הבוחנים של משרד התחבורה, שאינם שובתים, קיימים מורים עם תעודת מנהל מקצועי, שניתן לאפשר להם לבצע טסטים באישור חירום מיוחד עד לפתרון הבעיה" אומר מורה לנהיגה שנמנה עם מארגני ההפגנה שאמורה הייתה להתקיים השבוע בירושלים מול משרד התחבורה.

שלום אזולאי מורה לנהיגה מקריית גת החליט לעשות מעשה בכדי לעורר דעת קהל למצב מורי הנהיגה ואולי גם את משרד התחבורה הוא תלה על מכוניתו זו המשמשת אותו ללימודי נהיגה שלט מחאה גדול.

אקט קיצוני יותר נקט מורה לנהיגה אחר מאזור המרכז שהחליט לשבות רעב. אברהם נמצא כבר ארבעה ימים ברחוב, בשמש ובגשם ישן ברכב שלו. ביום רביעי השבוע נבדק היום על ידי רופא שהמליץ לו להפסיק את השביתה עקב מצבו הבריאותי.

מתברר שבכל יום עולים לירושלים עשרות רבות של מורי נהיגה למחות מול משרד התחבורה ואין מי שמדבר איתם. לטענת אומרים להם במשרד התחבורה, כי אולי אחרי פסח יתפנו לטפל בבעיה, זהו אבסורד להשאיר מורים לנהיגה במצב זה כאשר קיימים פתרונות מידיים ולתת לנו לעבור את החג במצוקה כלכלית" מוסיף אזולאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.