הפנינג פורים במרכז קליטה "שושנה" קריית גת

ביום חמישי ראש חודש אדר חגגו במרכז קליטה שוק פורים גדול שכולל תחנות משחק נושאות פרסים, פינת פיתות סאז', מוזיקה משמח ברקע, הגרלה גדולה ומופע קפוארה משמח. כל זאת בזכותה קבוצת ילדים מקסימה שהגיעו אלינו מסניף בני עקיבא שבמושב מעון בדרום הר חברון והמדריכה פזית.

החברים הגיעו עם כל התחנות משחק מוכנות ותוך דקות ספורות הקימו שוק פורים מקסים לילדי מרכז קליטה, נאת לאחר שעברו בין תושבי מושב מעון והתרימו מאות שקלים ופרסים לטובת קיום השוק. לסיום האירוע ולפני ההגרלה הגדולה, חגגו ב"הודה"- מעגל קפוארה, שבו החברים רקדו ואף הפעילו את ילדי מרכז קליטה. תודה ענקית לסניף בני עקיבא מעון.

ב14.03.16 ביוזמת בנק דיסקונט באו לילדי מרכז קליטה והחניכים מועדון הטייסת לראות מופע לכבוד פורים. לכבוד החג אספו ותרמו חניכי מועדון הטייסת תחפושות, למען הילדים של מרכז קליטה. תודה רבה לחניכים על תרומתכם למען הקהילה.

ביום שלישי ב15.03.16 באו תלמידי כיתות ד' מבית הספר "רשב"י" והפעילו את "מועדון הקשישים" שמפעילה עדנה אלמו ואת עולים חדשים מאוקראינה מאולפן שמלמדת מורה מקסימה טובה. הילדים שרו שירי פורים, רקדו, נגנו בכינור ושחקו משחק בינגו בנושא.

ביום שני ב21.03.16 הגיע יוסי פלבר, מארגן "סדנאות להכרת חגי ישראל" מנצרת עילית. הוא הפעיל את ילדי מרכז קליטה עם הסיפורי "מגילת אסתר". הין שאלות והילדים ידעו את כל התשובות.

היה מאוד מעניין. מאחר מכן הוא הפעיל סדנת הכנת אוזני המן והכנת דמויות מהמגילה. במהלך הסדנא הילדים למדו על מהות הנס והכינו אוזני המן פריכים וטעימים, יחד עברו את שלבי הכנת הבצק, מלו את האוזני המן בממרח טעים: שוקולד ותמרים, נאפו במקום בתנור מיוחד.

ביום שלישי 22.03.16 הייתה מסיבת פורים. הילדים היו מחופשים עם הרבה מצב רוח טוב. שרנו ,רקדנו- היינו במקומות העולם שונות: במרוקו, טורקיה, יפן, ספרד, ברזיל, אתיופיה וישראל. השתתפו גם הורים וגם ילדים, היה שמח! זכו בהרבה פרסים. כל אחד מהם קיבל אוזני המן ומשלוח מנות.

כתבות נוספות:  מי ולמה מפחד מהנחת תפילין?

רוצים להודות למתנדבים, תורמים, לכל הילדים שבאו אלינו ועשו שמח!

IMG-20160321-WA0015
כתבה וצלמה: ארנבייב אירינה.