הנתיב של אס הגביעים

כשאס הגביעים יוצא בקריאה השואל יכול לנשום לרווחה, כיוון שכל הקשיים, המחסומים והמכשולים בדרך למימוש נושא הקריאה משתחררים והשואל יכול להמשיך הלאה. כך למשל אם זוג רוצה לנסוע לחופשה בחו"ל וכבר תכננו את הכול אבל שבועיים לפני היציאה לחופשה צצים בעיות, הם לא צריכים לדאוג. גם אם במקום העבודה אצל האשה יש בעיה ואפילו אם הסבתא, שהייתה אמורה לשמור על הילדים לא יכולה – הכול יסתדר. נכון…הכרטיסים מוזמנים, המלון…הכל כבר מוכן, אבל החדשות הטובות הן שלא צריך לדאוג כי כשמופיע אס הגביעים כל הבעיות יפתרו כמו קסם. אבל כאן נשאלת השאלה החשובה. שאלה שאותה צריך לשאול עם כל קלף – מדוע? מדוע זה קרה, כיצד קרה הנס? התשובה היא כי הזוג התחילו להאמין. הם התחילו להאמין שזה אפשרי, שהם יכולים לעשות את זה והכי חשוב הם התחילו להאמין שמגיע להם.

דנה הולכת למנהל הבנק שלה ומבקשת הלוואה של 200 אלף שקלים. היא רוצה לייבא סחורות מחו"ל ולעשות שינויים משמעותיים בעסק שלה. מנהל הבנק שלה אומר לה שהוא היה שמח לתת לה הלוואה, אבל כיוון שאין לה בטחונות הוא מוכן ללכת לקראתה ולאשר את ההלוואה רק אם היא תכין תוכנית עסקית טובה. ארבע פעמים היא מגיעה עם תוכנית עסקית והמנהל אומר לה שהתוכנית לא מספיק טובה. אבל בפעם הרביעית המנהל מתלהב מהתוכנית שלה ומאשר לה את ההלוואה. מה קרה הפעם? מה שקרה שדנה למדה להגיד "מגיע לי"! היא התבוננה על בעלות עסק אחרות ואמרה לעצמה… "בעצם….מדוע שגם לי לא יהיה את זה? מדוע רק העסק של זו מצליח. שרק העסק של זה משגשג…גם לי מגיע", וכשהיא אומרת את המשפט הקסום הזה הכול משתנה.

לא לפחד להגיד "לא!" כשזה לא מתאים
כשאנו שואלים את הקלפים האם בן או בת הזוג מתאים לי (ובלב שואלים האם אתו אני אתחתן) ברוב המקרים כשיוצא אס הגביעים אנו יכולים להגיד מזל טוב. כל קלף אס הוא שלם ומושלם, הוא הכול, ולכן הזוגיות של אס הגביעים מלאה בשפע והיא חלום של כל בני זוג. אולם זה לא תמיד מדוייק. ישנם לא מעט מקרים בהם אס הגביעים מראה לנו שהשואלת צועדת על הנתיב של אס הגביעים, אולם בן הזוג שאיתו היא יוצאת אינו מה שאס הגביעים מתאר. במקרים כאלו התשובה היא מאוד פשוטה. אס הגביעים אכן מתאר לנו את הנתיב בו צועדת השואלת שלנו, אולם במקרה כזה זה אומר שהשואלת פשוט מבזבזת את השפע שהיא מקבלת במקום הלא נכון. מה שהשואלת צריכה להגיד לבן הזוג שלה זה: שלום! כשהיא תגיד לו שלום, היא למעשה אומרת ליקום: "מגיע לי!" ולבן הזוג היא מבהירה שהיא מאוד אוהבת אותו, אולם היא מחפשת גבר שאוהב אותה, מעריץ אותה ורוצה לחיות איתה את כל שארית חייו. "כיוון שאתה לא הגבר הזה", היא צריכה להגיד, "אני נאלצת להגיד לך שלום. זה לא אני – זה אתה!" וכשהיא תגיד שלום שני דברים יכולים לקרות. הראשון – שאחרי כמה ימים בן הזוג שלה יבין עד כמה הוא באמת אוהב אותה, יחזור עם הזנב בין הרגליים ולא רק יגיד לה שהוא רוצה לעבור לגור איתה, אלא יציע לה נישואים. האפשרות השנייה היא שבן הזוג באמת ילך, אבל במקרה של אס הגביעים במקומו יגיע בן הזוג הנכון, יגיע אותו בן זוג אוהב, מכבד שיעריץ אותה וירצה להתחתן איתה. בן הזוג "הנכון" לא יכול היה להגיע כי השואלת שלנו בזבזה את השפע שיש לה על האדם הלא נכון.

ולאלו שיגידו שזה קל להגיד וקשה לעשות אומר שזה נכון, אבל אשאל מה האלטרנטיבה? השואלת הרי במשך שלוש שנים יוצאת עם אדם שלא נותן לה את מה שהיא רוצה, שלוש שנים היא מתוסכלת, והיא מסכימה לקבל את זה. תחשבו עד כמה זו טעות להמשיך ולנהוג כך. ומה יקרה עוד שלוש שנים, עוד עשר שנים…למה היא מחכה? וחשוב אף יותר – מה הבריאה "רואה"? כיוון שהשואלת לא אומרת דבר או מתלוננת, הבריאה "מניחה" שכנראה טוב לאותה שואלת, לא? הבעיה כאן היא שמבחינת חוקי השפע כשהשואלת לא אומרת משהו אחר – היא לא מקבלת דבר אחר. אולי נראה שאנו לא יכולים "לדבר" עם הבריאה ולבקש שפע, אולם זה אינו נכון. כשאנו אומרים לבן הזוג שלנו מה אנו מצפים ממנו, כשאנו אומרים מה אנו רוצים וכשאנו אומרים – "מגיע לי", אנו לא רק אומרים את זה רק לבן הזוג, אלא אומרים את זה לבריאה עצמה.

כך מנגנון השפע פועל, כל פעולה שאנו עושים מול הסביבה שלנו היא למעשה הדרך שלנו לשוחח עם הבריאה ולהראות לה מה אנו רוצים. וכשהשואלת אומרת לבן הזוג שלה שהיא נפרדת ממנו כי היא רוצה גבר שאוהב אותה, מעריץ אותה ורוצה לחיות איתה את כל שארית חייו, היא לא אומרת את זה רק לבן הזוג שלה – היא אומרת את זה לבריאה. ועכשיו, כשהשואלת אומרת בצורה ברורה מה היא רוצה, כשהיא אומרת "מגיע לי"!, היא תקבל את זה! וזה לא רק נכון לגבי זוגיות, גם בקריירה, לימודים, משפחה, עסק – בכל תחום אם אנו צועדים בנתיב של אס הגביעים ואומרים "מגיע לי"! – השפע יגיע!

שבת נהדרת ומבורכת לכולם…!