הנרי חנניה כהן מקבל מגן שר העבודה

שלישי הקרוב, יום שלישי, יתקיים טקס הענקת מגן שר העבודה, הרווחה, והשירותים החברתיים ח"כ חיים כץ למתנדבים מצטיינים. הנרי חנניה כהן, תושב קריית גת הוא אחד ממקבלי המגן.

חנניה בן 82, אב ל-4 ילדים, סבא ל-9 נכדים, ו-2 נינים. עלה ממרוקו בשנת 1956. מתנדב מזה 20 שנה לרווחתם של זקנים וניצולי שואה, חיילים וחולים בקהילה. הנרי, שהתברך בידי זהב, מסייע בשיפוץ מועדון הקשישים בעיר ובתיקונים של ציוד רפואי במסגרת "יד שרה". לעתים הוא אף מממן את התיקונים מכיסו.

חנניה מרכז בהתנדבות שלושה פרויקטים נוספים: "לקט ישראל", "הדודות של צה"ל", ו-"סבתות סורגות", שם הוא הסורג היחיד, כבר בתוך חבורה של סורגות. הוא מקפיד להעביר את רוח ההתנדבות הלאה, ולרתום את כל הסובבים אותו ואת תושבי קריית גת לנתינה והתנגבות. ראויה לציון משפחתו המורחבת שנרתמת ומתנדבת לכל משימה.
הנרי אף מקפיד לבקר וללוות זקנים סיעודיים בודדים, סועד אותם בחוליים, מבקר אותם לשיח חברי, ומסייע להם בתיקונים ושיפוצים בבית. היחס והסבלנות המיוחדים שלו מעניקים לכל קשיש תחושת שייכות ואכפתיות.

בהחלטת הוועדה נכתב: "על כן מצאה הועדה את מר הנרי חנניה כהן למגן שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים על דוגמא ומופת לאזרחות טובה למען רווחתם של קשישים, ניצולי שואה, חולים וחיילים בקהילה".