המרכז להשלמת השכלה למבוגרים העניק תעודות לימוד

תגתמרכז להשלמת השכלה למבוגרים והקתדרה ברשת המתנ"סים בניהולה של רחלה ארליך סיים מחזור נוסף בקורס השלמת השכלה ל-12 שנות לימוד וחילק את התעודות הנכספות לתלמידי הקורס בנוכחות יו"ר דירקטוריון רשת המתנ"סים רבקה בוזגלו ומנכ"ל הרשת אמיר בן שמחון. המשתתפים הביעו התרגשות רבה וסיפרו כי עבורם זו גאווה גדולה להשלים את הלימודים ולקבל את התעודה וכי הם היו רוצים להמשיך ללמוד.

הפרויקט במסגרת תכנית "עד הלו"ם" –הורים לומדים וילדים מצליחים- מטעם האגף לחינוך מבוגרים ובמימון עיקרי של המשרד. במסגרת קורס תג"ת זכו תושבי העיר שנמצאו מתאימים, להשלים את השכלתם התיכונית ולגשת לבחינות גמר ובגרות המזכים בתעודת בוגר 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך. מדובר בפרויקט משותף של משרד החינוך- האגף לחינוך מבוגרים, רשת המתנ"סים, עיריית קריית-גת, לאפשר לתושבי העיר לממש את הפוטנציאל הלימודי שלהם ולהתקדם לקראת לימודי המשך וקורסים מקצועיים שהיו סגורים בפניהם עד כה.

במסגרת קורס תג"ת למדו התלמידים מתמטיקה, הבנת הנקרא, חיבור, מדעי ההתנהגות, אזרחות, לשון, ויישומי מחשב תוך שהם משקיעים רבות בהשלמת פערים ורכישת ידע. המורים עשו מאמץ גדול לקדם את התלמידים ולהעניק להם בטחון ואמונה ביכולתם להצליח על-אף העובדה שרובם הם בעלי משפחות המתמודדים עם לא מעט אתגרים בחיי היום-יום שלהם.

רחלה ארליך, מנהלת מרכז ההשכלה למבוגרים והקתדרה ברשת המתנ"סים פתחה את הטקס וסיפרה כי הדרך לא הייתה קלה, אך הרצון והיכולת שכל אחד מהלומדים הפגין הביאה אותם לסיים את 12 שנות הלימוד וכעת להמשיך לשאוף ולהתקדם: "חשוב להודות לשותפים שנתנו את ברכת הדרך, לראש העיר אבירם דהרי על מחויבותו לטפח את המשאב האנושי בעיר שלנו, לרבקה בוזגלו ואמיר בן שמחון על תמיכת רשת המתנ"סים במרכז להשכלה, לגברת יהודית גיגי הממונה על מחוזות דרום וירושלים במשרד החינוך באגף לחינוך מבוגרים ולגברת מוניקה פייביש ראש תחום השכלת מבוגרים במשרד החינוך. אני רוצה לשבח את המורים בקורס תג"ת דנית כהן, אינה קופיט, נורית כהן, טל שן-טל ברסלר וליהורם ישראל מנהל מרכז להבה והתודה החשובה ביותר המלווה בהערכה עצומה לתלמידי קורס תג"ת לכם אאחל המשך שנות השכלה והצלחה בהמשך דרככם".
תגת תעודות
יו"ר דירקטוריון רשת המתנ"סים, רבקה בוזגלו, בירכה את הנוכחים: "אני גאה בכם מאוד, זהו יום מרגש שמוכיח שבאמת לעולם לא מאוחר מדי ללמוד. היום אתם נמצאים במקום של הבנה עד כמה הלימודים חיוניים לחיינו ועכשיו משנפתחה בפניכם הדרך תוכלו להמשיך ללמוד ולהגשים את עצמכם. אני מאמינה ביכולות שלכם ובטוחה שאפגוש אתכם בעתיד במסגרות לימודיות נוספות. ישר כח לכם".

כתבות נוספות:  שחר סוסקיס הופך את סבתא למומחית בהכנת הסליים

מנכ"ל רשת המתנ"סים אמיר בן שמחון הסביר כי הרשת מעודדת את הלמידה בכל גיל ובכוונתה להמשיך ולתת את האמצעים לכך הן לצעירים והן למבוגרים: "אנחנו רואים בכך את הפיתוח האישי שלכם, פרצתם את המחסום וכעת יש לכם האפשרות להמשיך הלאה. אנחנו נמשיך לעודד גם את העובדים שלנו לצאת להשתלמויות וקורסים כי כך תרומתם ותרומתכם לקהילה ולחברה תהייה רבה יותר. עלו והצליחו".

לאחר חלוקת התעודות סיפרו הלומדים כי ההרגשה היא נפלאה ובירכו על התוכנית להשכלת מבוגרים להשלמת 12 שנות לימוד. רבים מהם סיפרו כי מעבר לתעודה, התוכנית סיפקה להם ביטחון והנאה: "הייתה לנו תקופה נפלאה, להגיע כל שבוע אחרי העבודה ולהתנתק קצת לצורך הלמידה המעניינת. הקבוצה התגבשה לה כמעין משפחה".