הלנת שכר במכבי קריית גת – מחכים לשכר מאז ספטמבר. לא צפויים לקבל עד ינואר 2018

אנשי המקצוע בקבוצת מכבי קריית גת בכדורגל, מאמן, מעסה ואפסנאי, קיבלו משכורת בפעם האחרונה בחודש אוגוסט. לכדורגלנים היה מזל והם קיבלו גם את משכורת ספטמבר. את המשכורת הבאה, כך על פי הודעה שקיבלו, הם יקבלו רק בחודש ינואר 2018. ביום רביעי השבוע השביתו השחקנים את האימון. סגן ראש העירייה, דודו בן לולו שעומד בראש התאגיד המנהל את מכבי אומר בתגובה: "השחקנים יחזרו להתאמן ברגע שאבקש מהם. תפקידם לשחק על המגרש ותפקידנו ההנהלה והרשות לעבוד על פי חוק ולדאוג להם לשכר וזה מה שנעשה".

אחת הרעות החולות בכדורגל הישראלי הן הלנות השכר. למרות שבשנת 2015 העבירו תיקונים בתקנון של ההתאחדות לכדורגל שהיו אמורים לאפשר הענשה חמורה על הפשע הזה כגון איסור החתמת שחקנים התופעה של הלנות שכר בקבוצות הכדורגל לא פחתה.

כדי להקל על השחקנים שאינם מקבלים שכר עבודה החוקים של פיפ"א מאפשרים לקבוצות לאחר ב-90 יום בתשלום משכורות, אם שחקן לא מקבל את השכר לאחר מכן, הוא יכול לקבל שחרור מהקבוצה ורשאי לחתום בכל קבוצה ללא תשלום וללא פיצוי לקבוצה הקודמת. אבל החוקים לא ממש מונעים את התופעה, שפוגעת ביסודות של המשחק המקצועי.

שחקני תאגיד הכדורגל מכבי קריית גת השביתו ביום רביעי את האימון. זו הייתה מחאה קטנה ושקטה על הלנת שכרם. מאז חודש ספטמבר הם לא מקבלים משכורת והצפי הוא שעד חודש ינואר 2018 הם גם לא יקבלו. הסיבה, לעירייה אין כסף.

העובדה שהלנת שכר של כדורגלנים ואנשי מקצוע בקבוצות הכדורגל עוברת לסדר היום היא אחת הבעיות הגדולות של הספורט בישראל. בכל תחום אחר הלנת שכר של חודשים הייתה מובילה לכותרות בעיתונות, הפגנות ברחובות והתערבות ההסתדרות.

דודו בן לולו

דודו בן לולו | צילום: ולדיסלב מויסייב

סגן ראש העירייה דודו בן לולו מוסר בתגובה כי:

העובדות נכונות השחקנים אכן לא קיבלו משכורת ראשונה של אוקטובר ותיכף של נובמבר, אין פה חלילה כוונה להלנת שכר בזדון, ב3 שנים שאני יו"ר הקבוצה – הקבוצה שילמה בניגוד להתנהלות בעבר כל התחייבות כספית לכל בעל תפקיד בקבוצה. – כל שנה בחודשים הראשונים של פתיחת העונה אנחנו בבעיה, כי כידוע העירייה היא המממן היחיד של הקבוצה. התקציב מגיע רק בינואר כידוע לך. לא נשארים לנו עודפים מינואר הקודם כדי לממן את ה2/3 המשכורות הראשונות עד לתקציב. כל עוד עניין הקבוצה מול העמותה מצוי בבית משפט אני גם לא יכול להביא תרומות ולא יכול לקבל כספים אלא דרך החלטת מועצה ותקציב 2018 כחוק.. אז נמתין בסבלנות כולנו ובאישור התקציב יקבלו השחקנים רטרואקטיבית את כל השכר ונמשיך הלאה בצורה מסודרת כמו שאנחנו יודעים להתנהל כל העונה. השחקנים ואני אומר לך בודאות יחזרו להתאמן ברגע שאבקש מהם תפקידם לשחק על המגרש ותפקידנו ההנהלה והרשות לעבוד על פי חוק ולדאוג להם לשכר וזה מה שנעשה. מכבי קריית גת זהו מועדון מכובד ואנחנו נעמוד בכל ההתחייבויות שלנו.

בכדורסל חוששים שלא יהיו חודש הבא לתשלום משכורות

גורמי בקבוצת הכדורסל חוששים שמשכורות אוקטובר שאמורות להיות משולמות בימים הקרובים לא תשולם. משכורת חודש ספטמבר שולמה מתוך הלוואה שלקחה הקבוצה בערבויות אישיות. נכון לעכשיו אין פיתרון לתשלום המשכורות. אותם גורמים בהנהלה טוענים שהעירייה למרות החלטת מועצה העבירה רק סכום זעום ולא את כל ההקצאה.

בכדורסל חוששים שלא יהיו חודש הבא לתשלום מש