היסטוריה: מ.ס קריית גת מחזיקת גביע המדינה בכדורגל נשים לעונת 2015/16

מ.ס קריית גת – אס"א תל אביב 0:1. הבקיעה לק.גת: אנדריאה לאיו (26)
במסגרת גמר גביע המדינה לכדורגל נשים אירחה מ.ס קריית גת את אס"א תל אביב. ק.גת שנאבקת על תואר האליפות יחד עם רמת השרון שלטה במשחק וניצחה בצדק 0:1 וזכתה בגביע המדינה היוקרתי ועשתה המון כבוד לעיר כולה כאשר עשתה היסטוריה וזכתה לראשונה בגביע המכובד.

המשחק נפתח לעיני כ-700 צופים באצטדיון העירוני בלוד ותחת שליטה של ק.גת. בדקה ה-13 ורד כהן בעטה מכ-18 מטר ישירות למשקוף. בדקה ה-24 אנדראה לאיו הכניסה כדור עומק לדוברת בנדל, אך יורמן הדפה. שתי דקות עברו וורד כהן שלחה כדור ארוך לעבר אנדריאה לאיו שהשתלטה עליו ומכ-16 מטר בעטה מדויק לפינה ופנימה והעלתה את ק.גת ל-0:1. בהמשך, ק.גת המשיכה לשלוט אך הכדורים שלה פשוט לא נכנסו ופספסו במילימטרים את המסגרת.

במחצית השנייה האורחות ניסו להשוות, אך ק.גת כמעט והבקיעה אחרי מתפרצות. בדקה ה-74 הדס מורין החטיאה את ההזדמנות הכי טובה של אס"א תל אביב כשהחטיאה משבעה מטרים. בדקה ה-87, מור אפרים הכניסה כדור מצוין לאנדריאה לאיו שיכלה לסגור עניין באחת על אחת,אך החטיאה, האורחות ניסו עוד להשוות, אך הגנת ק.גת ביום טוב הרחיקה את הכדורים ובסיום ק.גת מנצחת 0:1 וזוכה בגביע המדינה. בסיום המשחק השחקניות חגגו יחד עם הצוות והקהל הרב שהגיע מק.גת. החגיגות נמשכו גם בחדר ההלבשה ולאחר מכן הקבוצה המשיכה את הערב למסעדת " כרמים " ( הספונסר של הקבוצה) לארוחה כיד המלך.

מאמן הקבוצה- אייל (בילי) שדה: "זה התואר הכי מרגש שיש. הבאנו המון גאווה למועדון הזה שקיים רק חמש שנים ולעיר כולה. מגיע שאפו ענק לשחקניות ולמערכת. העמדנו פה קבוצה טובה. המטרה שלנו היא להיות כמה שיותר גבוה ואני בטוח שבעוד שנה או שנתיים המועדון הזה יהיה מספר אחת במדינה ".

כתבות נוספות:  אדוני ראש העיר בבקשה די עם חצי עובדות ורבע אמת

קפטנית הקבוצה- מור אפרים: " אנחנו פעם ראשונה חוגגות אחרי עבודה של לא מעט שנים. זה היום הכי מאושר בחיי. שיחקתי בארצות הברית ובקבוצות אחרות, שום דבר לא משתווה לרגע הזה בקריירה ואני גאה ומאושרת להיות חלק מהרגע הזה"

צילום: ולדיסלב מויסייב