הטייסת מקריית גת פגשה את הטייסת בתל נוף

ביום העצמאות ילדי "מועדון הטייסת" משני בתי הספר "אפרים בן דוד" ו"בן צבי" והוריהם בליווי המנהלות, מחנכות והפרוייקטוריות של התוכנית בבית הספר ביקרו בבסיס חיל האוויר בתל נוף.

מטרת התוכנית היא לטפח ערכי מנהיגות, מצוינות ומעורבות חברתית בקרב ילדי בית הספר. התהליך אותו עוברים הילדים נועד להקנות להם תחושת מסוגלות ולחזק את ביטחונם ביכולתם להגיע למימוש עצמי. המפגש הפיזי, הרגשי והנפשי בין הטייסים לבין חניכי הפרויקט יוצר קשר אמיץ ממנו נהנים כל הצדדים. הילד מוצא בטייס מבוגר משמעותי ללמוד ממנו, להיוועץ בו ולחקות את דרכיו ואילו הטייס יוצא משגרת יומו העמוסה אל כמה שעות של עשייה חברתית – עיצוב פניו של דור העתיד בעצה, בקריצה, בחיבוק, בטפיחה על השכם.

בתשעת החודשים שחלפו מאז החל הפרויקט את דרכו, צברו הילדים חוויות רבות ומגוונות. החל בביקורים בטייסת המאמצת, דרך המאבק עם החששות והפחדים הפנימיים על קיר הטיפוס, התנדבות במרכז קליטה שושנה בשעות אחר הצהריים למען קהילה טובה יותר, וכלה בהדרכה לצדם של הטייסים שנערכה עבור מבקרי בסיס תל-נוף ביום העצמאות האחרון. יום העצמאות היא הזדמנות ייחודית ומעצימה עבור הילדים לעמוד כתף אל כתף עם טייסי חיל האוויר ולהעשיר את הקהל בידיעות אותן צברו במהלך חודשי לימוד ארוכים על מטוסי הקרב 15/16-F, מורשת הקרב של הטייסת ועולם התעופה בכלל. תחושת גאווה הציפה את פני ההורים, בני המשפחות שנכחו באירוע וכמובן את הצוות החינוכי משני בתי הספר לאור הידע והביטחון שהפגינו התלמידים. זה המקום להודות לחניכים ולהוריהם על האמונה בדרך המשותפת ולהגיד תודה לצוות בתי הספר "אפרים בן דוד" ו "בן צבי" על הטיפוח המעורר השראה בדור העתיד.

כתב: ירון אברהם, מדריך מועדון הטייסת בקרית גת.
כתבות נוספות:  בעלי נווה שלום תובע בעליון: המכרז בשכונת הזרע נלקח במרמה