הופ הופ טרללה סבתא מפיקה סידרת שבוע הולדת

בן פורת יוסף, חמסה, שום, מלח ועוד רשימה ארוכה של ברכות וסגולות שבאופן בדוק פועלות מהיר וישיר על כל מיני בישין מרעין המטילים ומאחלים עין הרע. מדובר ברשימה שסבתא שומרת לימים שיש בהם חובת פריסת הגנה אדירה על בני משפחה מדרגה אהובה. אם תרצו כיפת ברזל לעין הרע.

הקטנה המאוד אהובה חוגגת בשעה טובה ומוצלחת יום הולדת. לא מדובר במסיבה נקודתית בגן הילדים (המדהים) שבו הקטנה מתפתחת להפליא מסיבה בנוסח גננת + סייעות + אבא, אמא, סבתא + ילדי גן+ עוגה + נרות + הופ הופ טרללה גדלנו בשנה + סבתא מזילה דמעות התרגשות. בהמשך ההפקה סבתא מדברת על הפקה מושקעת שהולכת ומתפתחת מהנוסח המקוצר (ראה גן הילדים), לנוסח המוגבר: פארק אגוז + מוזמנים ילדים, הרבה + בני המשפחה המורחבת + כיסאות + שולחנות+ בלונים וקישוטים + מחצלות + מפעילה+ קוסם+ הפרחת בלוני סבון ענקיים + הפתעות+ ממתקים + עוגה מאוד מושקעת: שלוש קומות ונצנצים אכילים + שמלה מרשימה לכלת השמחה + סבתא מיבבת חרישית, ומשם במעבר רך ליום המאושר מאוד בו נולדה בפועל כלת השמחה שיצוין בחגיגה משפחתית חצי מורחבת: עוגה מושקעת + נרות + לילדים קרובי המשפחה + המוכשר שהוא אחי כלת יום ההולדת נותן מופע קוסמות + סבתא בוכה בהתרגשות. הקורא הנבון מבין שמדובר בעובדה שאירועי יום הולדת מתפרסים לאורכו ולרוחבו של השבוע וגורמים ללב של סבתא לפעום באושר 24/7.

אם לרגע קט מסיק המעלעל בכתוב שסבתא יצאה מדעת אולי מחמת המתיחות בגבול הצפון או אפקט מצטבר של גיל מתקדם, אז סבתא מבקשת להבהיר שהחגיגה המתמשכת מתנהלת ביודעין, בדעה צלולה, תחת משבי רוח צוננים של מזגן מצוין, וכל כולה בשמחה, דיצה, גילה ורננה.

תכנון וביצוע שבוע הולדת לאהובים של סבתא מחייב מיומנות, תכנון וביצוע ברמת מפקד טייסת קרב. לא מדובר בהפקה שמתחילה היום ומתבצעת מחר אלה בתכנון זהיר, ארוך ומדויק. סבתא התייצבה לביצוע למשימת שבוע הולדת של הנהדרת תחת סופה וגשם ימי סוכה ולולב כדי שהביצוע יתקיים תחת שמש קופחת ימי קציר חיטין. ניקח כדוגמא את האירוע הפותח את שבוע ההולדת זה שיתקיים, בלי עין הרע, חמסה, בגן: בתחילה יש לתאם עם הגננת תאריך יעד לאירוע בגן, למצוא שותף או שותפה לחגיגה, כי מן הידועים הם שבגן הילדים של הגננת שוש ימי ההולדת באים בזוגות והתאריכים הטובים נתפסים מראש. כשמתקרב היום הגדול יש למצוא, בתיאום עם הצד שכנגד, מתנה לחלק לילדים, לא סתם מתנה אלה כזו שתגרום להורים של כל ילדי הגן להרים גבה בהתפעלות וקנאה. אל נושא העוגה ניגשת סבתא בזהירות, תחילה הקטנה מגדירה רצון: שלוש קומות + חד קרן + מפל נוצצים + קצפת ורודה + קישוטים זוהרים. עם המפרט המדויק פונה סבתא לגורם המבצע שבדרך כלל מביט בסבתא במבט של "זה יעלה הרבה, ממש הרבה..". חיפוש השמלה בה תצעד הקטנה בגו זקוף מפתח הגן עד לכיסא המקושט גורם לרופא שמטפל לסבתא בשרירים הדואבים לשביעות רצון כי סבתא תצעד בכל העיר, מלווה בנהדרת, תיכנס ותצא מהחנויות הבגדים הלוך ושוב, פעם אחר פעם, חנות אחר חנות, שמלה אחר שמלה, ממש פעילות גופנית על פי כל הגדרה מנגד רופא העיניים של סבתא יודיע לה כי הגזימה בכמות הדמעות גם אם הן זולגות מהתרגשות .

בעוד 48 יתחילו החגיגות. סבתא כבר תלתה שרשרת שום, עיצבה קיר עם חמסות, פיזרה מלח בישול וממלמלת בכל רגע פנוי "בן פורת יוסף.." אם למישהו יש עוד כמה סגולות נגד עין הרע סבתא תשמח לבדוק אם הן עובדות.