טוראי אבבה ז"ל. התהפך עם משאית ונהרג

טוראי הבטו אבבה, בן 19 מקריית גת, ורס"ר יעקב תואתי, בן 35 מדימונה, נהרגו במשאית צבאית שהתהפכה בכביש 12, כמה ק"מ צפונית לאילת. מתחקיר שערך צה"ל עולה כי התאונה נגרמה כתוצאה מנסיעה שאינה תואמת את תוואי הדרך.

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום מצאו את אבבה ותואתי מחוסרי הכרה וקבעו את מותם אחרי ניסיונות להעניק להם טיפול. אבבה התגורר במרכז הקליטה שושנה עם אימו. רבים ליוו את ארונו.

פרמדיקית מד"א, מור ביטון-אשכנזי, סיפרה: "כשהגענו למקום ראינו בתעלה בסמוך לכביש משאית הפוכה כשבתוכה לכודים שני גברים מחוסרי הכרה. כוחות הכיבוי שהגיעו למקום חילצו את שני הפצועים, שסבלו מפגיעות רב-מערכתיות קשות ביותר, ובתוך זמן קצר נקבע מותם על ידי רופא".

מתחקיר של התאונה עולה כי אבבה, חייל סדיר שמשמש כנהג במרכז התובלה של צה"ל מזה כשנה, נסע מבסיס האימונים הפיקודי של פיקוד דרום בצאלים, לגזרת עוטף אילת, כדי להעביר ציוד לחימה, אפודים וקיטבגים, לעשרות לוחמי מילואים שהחלו באותו יום תעסוקה מבצעית בחטמ"ר יואב, אשר חולשת על גזרת אילת. יחד עם משאית התובלה שהתהפכה נסעה משאית תובלה נוספת בצמוד לה, גם היא עם ציוד מבא"פ דרום לגזרת אילת. במשאית שהתהפכה ישב כנוסע יעקב תואתי, ששימש כמפקד נסיעה ונהרג גם הוא בתאונה.

מתחקור של נהג המשאית השנייה בשיירה עולה כי הליך הוצאת שתי המשאיות לדרכן היה תקין ככל הנראה וכי שני הנהגים הגיעו אתמול לבסיס בצאלים, תודרכו וישנו מספיק לפני צאתם לדרך.

שתי המשאיות נסעו מכיוון צפון לדרום בירידות של כביש 12 לכיוון אילת, כאשר באחד העיקולים המשאית אבדה שליטה והתגלגלה כ-50 מטר עד שנעצרה בתעלה בצד הכביש כשהיא הפוכה. שני החיילים שהיו במשאית נהרגו במקום.

כתבות נוספות:  חולצו לכודים בתאונת דרכים בכביש 6

דובר צה"ל מסר כי מתחקור עולה ככל הנראה כי התאונה נגרמה מנסיעה שאינה מותאמת לתוואי הדרך. תחקיר פיקודי בראשותו של מפקד האוגדה המרחבית, תא"ל גיא חזות, החל במקביל לחקירת מצ"ח ולתחקור התאונה ע"י ועדה צה"לית בראשות אלוף משנה. ראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה, אלוף אהרון חליווה, הורה לעצור מחר וביום ראשון את כל הנסיעות במשאיות של מרכב ההובלה שאינן מבצעיות לצורך רענון נהלים וחידוד הוראות בטיחות.

Facebook Comments