דרום שחור: המחאה וההזדהות של התלמידים עם תושבי העוטף

תיכון רבין לוקחים את קמפיין "דרום שחור" צעד קדימה.
בעקבות המצב בעוטף עזה החליטה מועצת התלמידים והנוער הארצית להביע את הזדהות כלל התלמידים ברחבי הארץ עם אלה המתגוררים בגבול הדרום. ביום א' תלמידי תיכון רבין הגיעו לבושים בחולצות שחורות כדי להעלות את המודעות למצב בקרב בני הנוער ולחזק את תושבי הדרום.

בתיכון רבין עובדות היועצת, סמדר גורן ואביבה קרן, רכזת שכבות ח'-ט'. סמדר מקיבוץ אור הנר ואביבה מקיבוץ ברור חיל, שתיהן מיישובי עוטף עזה.
ביום זה כל התלמידים שמעו הרצאה שהוכנה על ידי אביבה קרן , מלווה במצגת על עוטף עזה- היכן נמצא האזור ?מה הקושי המלווה את יישובי העוטף ב18 השנים האחרונות? כיצד משפיע המצב על החיים בעוטף?
התלמידים שאלו שאלות התעניינו והביעו הזדהות. מטרת הפעילות הייתה להאיר את הנושא בקרב מי שאינו יודע הרבה על העימות. היוזמה של מועצת הנוער הארצית הציתה אצל אביבה את הרעיון להכנת מצגת ודיון בנושא עם התלמידים בבית ספרה, על החיים שלה בעוטף עזה, תוך שיתוף בתחושה הקשה שצומת חלץ הוא סוג של מעבר ממדינה אחת לשנייה. ממדינה שבה צבע אדום הוא צבע שמח למדינה בה צבע אדום הוא שחור.
בסופה של ההרצאה והדיון הצטלמו תלמידי רבין בחולצות שחורות עם שלטי הזדהות, כפי שהציעה מועצת הנוער הארצית.
נועם גואטה תלמיד כיתה ח' מספר שהשיעור שקיבל בנושא "דרום שחור" חשף אותו למצב הביטחוני באזור העוטף ,הרגיש שלראשונה קיבל הסבר ענייני על ארגון הטרור חמאס ואיך הוא מזיק לאזור העוטף. "הרגשתי הזדהות עמוקה עם תושבי העוטף על הסבל היומי שהם עוברים ושהם כל יום חיים בפחד .מבחינתי זה צעד ממש חכם לבוא ולהמחיש לדור הצעיר את המצב הנתון, ייתכן שבעזרת הידע החדש שרכשנו, יהיה לנו כוח להשפיע על ההחלטות שהכנסת מקבלת בענייני ניהול המדינה. אני אישית מאוד מקווה שלטרור הזה יהיה סוף בקרוב מאוד".