דהרי ישלם. דהרי הגיש קובלנה פלילית השופט פסק מדובר ביריבות פוליטית

בחודש דצמבר 2015 העלה חבר המועצה עו"ד יקיר שינדלר פוסט לפייסבוק ובו מצולם ראש העירייה, אבירם דהרי נוהג בג'יפ מהודר, שינדלר כתב כי הג'יפ נרכש מכספי הארנונה של התושבים, אחיו רועי שינדלר אוסיף תגובה ובה כתב כי עכשיו ברור מדוע אין לעירייה 30,000 ש"ח למילגות

כמעט שנה אחרי אותו הפוסט הגיש דהרי, קובלנה פלילית באופן אישי נגד חבר המועצה עו"ד יקיר שינדלר ואחיו רועי שינדלר, בקובלנה מתייחס דהרי לפוסט בפייסבוק וטוען נפגע שמו הטוב.

בישיבת המועצה שנערכה בפברואר 2017 חזר דהרי לנושא הג'יפ. ""אתה תלמד לאט-לאט שעל כל הכפשה שלך אתה תקבל בהתחלה מכתב כי אנחנו אוהבים אותך, ובפעם השנייה תביעה, אני יכול לתבוע אותך על הרכב. רק תגיד אם אתה רוצה ותקבל מכתב". שינדלר השיב לו: "וואו, הפחדת אותי".

בהמשך אותה ישיבה הבהיר דהרי שהוא תובע רק את מי שיש לו כסף: "יש כאלה שאני לא תובע אותם כי גם אם הם חייבים כסף הם משלמים 20 אגורות לחודש, אז למה שאתבע אותם. אבל יש כאלה שמשלמים, אז נתבע".

כעת מתברר שהשופט ג'ורג' אמוראי בבית משפט השלום בבאר שבע לא התרשם מהעלבון שהפגין דהרי: "הפרסום והתגובה אינם מהווים לשון הרע בחלופה פלילית" קובע השופט "בחינת משמעות הפרסום והתגובה מעשית מנקודת מבטו של האדם הסביר ולאוו דווקא כיצד פורשו האמירות בפועל על ידי מי מהצדדים".

עוד קובע השופט כי הפרסום בפייסבוק והתגובה לפרסום היא על רקע יריבות פוליטית שאין מקומה בהגדרות של הליך פלילי על ידי צד לעניין".

עוד קובע השופט כי פרוט העובדות בקובלנה הפלילית כפי שהוצגו על ידי דהרי אינם תואמים את תוכן הפרסום ואינם מציגים את המילים המדויקות. השופט קובע כי: "כי הניסוח הלקוי (בהציג דהרי ב"ל), פוגע בהגנת הנקבלים (האחים שינדלר ב"ל).

כתבות נוספות:  הפסקול של המדינה

לסיכום מזכה השופט את עו"ד יקיר שינדלר ורועי שינדלר מהעבירות המיוחסות להם בכתב הקובלנה ומחייב את ראש עיריית קריית גת, אבירם דהרי לשלם לעו"ד יקיר שינדלר 3,000 שקלים ולאחיו רועי שינדלר 1,500 שקלים.

קובלנה פלילית

קובלנה פלילית היא האפשרות המשפטית שעומדת בפני אדם פרטי לטעון לעברות פליליות נגד אדם אחר, בניגוד לכתב אישום פלילי, אותו רק המדינה יכולה להגיש. בעוד שבתביעה אזרחית העונש שיכול בית המשפט להשית על הנתבע הוא כספי או סנקציה מסוימת, במקרה של הגשת קובלנה פלילית העונש יכול להיות מאסר, מאסר על תנאי או עבודות שירות.