גנב דלק מטוסים שעליו היה אמור לשמור

נעצר שומר על מנחת מטוסים שגנב דלק מטוסים עליו היה אמור לשמור. הבוקר עצרו בלשי תחנת קרית מלאכי של משטרת מרחב לכיש אדם ששימש כשומר במנחת המטוסים קדמה. זאת לאחר שזיהו אותו ואת אחיו מלווה בבנו הקטן, גונבים באישון לילה עשרות ליטרים של דלק סילוני ע״ג ג׳ריקנים וחביות. היום השניים יובאו בפני שופט להארכת מעצרם.

1לאחרונה התקבל מידע אצל רכז המודיעין של משטרת קרית מלאכי שעניינו גניבת דלק סילוני המיועד למטוסים ממנחת קדמה הממוקם ליד העיר קרית מלאכי.

תוך זמן קצר המידע תורגם לפעילות מבצעית, והלילה בלשי התחנה יצאו לפעילות סמויה באזור המנחת. במשך שעות תצפתו הבלשים ועקבו אחר תנועותיהם של השומר במקום, ושל אחיו מלווה בבנו הקטן שהיו עמו במהלך רוב המשמרת.
״בשלב מסוים זיהינו את המאבטח שאמור לשמור על המקום ובין היתר על הדלק הסילוני השייך לחברת ׳כים׳, מגיע לצובר הדלק ומתחיל לגנוב משם דלק סילוני. יחד עם אחיו הם העמיסו ע״ג רכב האבטחה ורכבו הפרטי של השומר, חביות וג׳ירקנים של דלק סילוני המיועד לתדלוק מטוסים״, מספר רס״מ אמיל גונן ראש צוות הבילוש במשטרת קרית מלאכי, אשר הוביל את הפעילות בשטח.

2לאחר שסיימו את העמסת הדלק, המשיך השומר בביצוע ״תפקידו״. בינתיים אחיו, אף הוא עובד כשומר במקום, ובנו בן ה-10 הנעימו את זמנו של השומר בציפייה לסוף המשמרת, הכול תחת עיניהם הפקוחה של בלשי משטרת קרית מלאכי. לפנות בוקר עם סיום המשמרת, החלו השלושה בנסיעה לכיוון ביתם הממוקם בישוב שגב שלום. באזור צומת ׳קסטינה׳ תיקלו הבלשים את החשודים. בחיפוש שערכו הבלשים ברכב האבטחה וברכבו הפרטי של השומר נמצאו: 3 חביות ו-2 ג׳ריקנים ובהם עשרות ליטרים של דלק סילוני גנוב. בנוסף מצאו הבלשים ברשותם סכין קפיצית וכרטיס אשראי החשוד כגנוב.
השומר ואחיו נעצרו ונלקחו לחקירה בתחנת משטרת קרית מלאכי. ילדו של אחד החשודים הועבר למשמורת המשפחה ושוחרר לביתו. החל משעות הבוקר המוקדמות השניים נחקרו וקשרו עצמם למעשים. בשעה זו הם מובאים בפני שופט להארכת מעצרם. חקירתם תימשך בימים הקרובים ובהמשך צפויים להגיש נגדם כתבי אישום.

כתבות נוספות:  עיריית קריית גת מתחרה ביודעין בבעלי חנויות "חזרה לבית הספר"

4מפקד משטרת מרחב לכיש נצ״מ אלי כזרי שיבח את פעילות רכז המודיעין והבלשים שעצרו את החשודים בשעת מעשה. ״פעילותם המקצועית של הבלשים, והמודיעין האיכותי שתורגם לפעילות מבצעית הם אלו שהובילו לסיכול הגניבה ומעצר החשודים. כעת נותר להשלים את החקירה, ועם גיבוש התשתית הראייתית להגיש כנגדם כתבי אישום״.

מפקד משטרת קרית מלאכי סנ״צ סמי מרציאנו ציין: ״האדם האחרון שהיית מצפה ממנו לגנוב את הדלק היקר הוא השומר שאמור למנוע בין היתר גניבות שכאלו. נמשיך לחקור את האירוע ולבחון האם השניים הללו היו מעורבים באירועים נוספים של גניבת דלק סילוני ממקום עבודתם״.

צילום: חטיבת דובר המשטרה