גינדי תמכור דירות בכרמי גת ב-750 אלף ש"ח

כך הודיע השבוע מנהל העסקים הראשי של גינדי החזקות לאחר שזכתה במכרז השני להקמת 900 דירות בכרמי גת.

הדמיית דירות בכרמי גת של המכרז הראשון

אנחנו מאמינים בפוטנציאל של קריית גת, כי אין היום הזדמנות להגיע לדירה בפחות ממיליון שקל, בטח לא ל-3 חדרים ב-750 אלף שקל | ההדמיה באדיבות kgr.co.il

חברת 'גינדי החזקות' זכתה במכרז השני לרכישת קרקע להקמת 900 דירות בכרמי גת בעיר במסגרת הסכמי הגג. גינדי זכתה בשלושה מתוך חמישה מגרשים, המיועדים בסך הכל להקמת 1,500 דירות, מתוכן החברה תבנה 900 יח"ד. תמורת הקרקע, שילמה החברה 134 מיליון שקל כולל הוצאות פיתוח. סכום המשקף 160 אלף שקל עבור מרכיב הקרקע לדירה אחת.

השבוע התראיין לגלובס מנהל העסקים של חברת גינדי החזקות ואמר: "הבנו, כמו יזמים נוספים, וכמו הממשלה, שההיצע בגוש דן מצטמצם, ושההתפתחות תהיה באזורים מרוחקים יותר. אנחנו מאמינים בפוטנציאל של קריית גת, כי אין היום הזדמנות להגיע לדירה בפחות ממיליון שקל, בטח לא ל-3 חדרים ב-750 אלף שקל. הגענו גם בגלל הגודל. אין לנו עניין בבניית בניין או שניים, אלא בשכונות גדולות, ועם תוספת שבס, נגיע ל1,160 דירות בכרמי גת ובקריית גת"

ומה יקרה אם יצאו מכרזי מחיר מטרה בקריית גת, ולידכם יוצעו דירות במחירים נמוכים יותר?

"מכרזי מחיר מטרה ייצאו במקומות שהקרקע יקרה יותר, כדי שניתן יהיה להוזיל מחירים. בכל מקרה עוד לא ידוע מה יהיו הקריטריונים שם, וזה לא יהיה מחר בבוקר, בעוד שבהסכמי הגג מבטיחים שהרשות תספק היתרי בנייה תוך 90 יום".

ואיך השפיע מע"מ אפס על המכירות אצלכם?

"חוק מע"מ אפס יצר קיפאון גדול. עדיין, בפרויקטים שלנו, כמו 'מצליח רמלה' ו'מרום ראשון' בראשל"צ, מכרנו את כל הדירות תוך שבועות ספורים. יש לא מעט, גם זכאים, שחשבו שדירה מתאימה במחיר נכון, לא כדאי לפספס, למרות הבטחות הממשלה".

יש לכם היקף גדול של דירות שטרם נבנו, וענף הביצוע נמצא בתקופה לא טובה.

"זה נכון, אך כרגע היקף הבנייה מצומצם. הבעיה תגבר כשהממשלה תממש את הבטחותיה ותשווק כמות גדולה של קרקעות, בין היתר דרך מחיר מטרה, ואז עלול להיווצר צוואר בקבוק בבנייה". 

"ביום שישי האחרון, ביריד הדירות שמתקיים בגני התערוכה בתל אביב, ביקרו בדלפקי המכירות של החברה, בגני התערוכה, יותר מ-1,000 איש, מספר שלא זכור דוגמתו. ביקוש אדיר הורגש ביחס לדירות בכפר יונה ובכרמי גת. ברור, שגל הביקוש נובע מהתמוטטות תוכנית מע"מ 0. הצגנו דירות יוקרה במשתלה בצפון מזרח תל אביב, וגם דירות בכרמי גת במחירים עממיים. יש ביקוש גדול לכל הפרויקטים. ציפינו שמחירי הדירות שלנו, שהם תחרותיים, יביאו לביקוש גבוה – אך לא חזינו ביקוש אדיר כזה", אמר צחי לוי, סגן מנכ"ל לענייני שיווק בגינדי החזקות. לדבריו, הקונים-בכוח ירדו מהגדר. "הם מספרים למוכרים שלנו, שהם מבינים שהדירות כבר לא יוזלו, ויש למהר ולקנות. הציבור ירד מהגדר".

כתבות נוספות:  גמלאי קריית גת חגגו סיום עונה