גינדי נקנסה בכ2 מיליון ש"ח בעקבות פרסום מטעה של כרמי גת

בינואר 2015 שיווקה גינדי החזקות את פרויקט כרמי גת תחת הססמא "דירה של גינדי במחיר מטרה" למרות שהפרויקט אינו קשור לתוכנית הממשלתית 'מחיר מטרה'. לאחר פניות רבות לרשות להגנת הצרכן ובדיקת הנושא, הרשות שלחה כוונת חיוב בסך של 1.9 מליון ש"ח.

גינדי קשרה את פרויקט כרמי גת לפרויקט ממשלתי מחיר מטרה

"להבדיל מתוכנית 'מחיר מטרה' הממשלתית, המחיר היה ב20% פחות ממחיר החברה ולא ממחיר הדירות בשוק"

חברת גינדי החזקות זכתה בשנה שעברה בשלושה מכרזים של רשות מקרקעי ישראל לחטיבות קרקע של 700 דונם בסך הכל ועומדת לסיים בקרוב את שלבי המכירה של 1118 דירות שהיא בונה בפרויקט כרמי גת. עד עתה מכרה כ-1000 דירות, כששאר הדירות נמצאות בשלבי הסיום. לאחר פניות רבות לרשות להגנת הצרכן, שלחה הרשות כוונת חיוב לחברת גינדי החזקות על סך כ-1,950,000 ש"ח שעל פי טענת הרשות, גינדי הטעתה את ציבור הקונים בפרסומיה כאילו פרויקט כרמי גת הינו חלק מתוכנית מטרה של משרד הבינוי, למרות שלא כך הדבר.

חברת גינדי בונה 1118 דירות ב-26 בניינים שונים בכרמי גת הממוקמת צפונית לעיר קריית גת, מדובר בפרויקט גדול היקף של החברה. גינדי, שידועה במבצעי השיווק האגרסיביים שלה פצחה גם בפרויקט זה במסע פרסום כלל ארצי אחב היקף ומושקע מאד. לטענת הרשות להגנת הצרכן  החלה החברה לשווק את הפרוייקט בחודש ינואר בססמא: "דירה של גינדי במחיר מטרה". באופן זה חיברה החברה את עצמה לתוכנית הממשלתית הנקראת: "מחיר מטרה", שהינה תוכנית של משרד הבינוי בה נמכרות קרקעות במחיר נמוך ליזמים כנגד התחייבות למכור במחיר ידוע מראש שהינו 20% פחות מהמחירים שבשוק הדירות.

ע"פ הפרסומים של גינדי, גם הדירות שלה בפרויקט כרמי גת נמכרו ב20% פחות, אך להבדיל מתוכנית 'מחיר מטרה' הממשלתית, המחיר היה ב20% פחות ממחיר החברה ולא ממחיר הדירות בשוק. אומנם גינדי לצד הכותרות הגדולות ציינה בכתב קטן שהפרויקט אינו חלק ממחיר המטרה של משרד הבינוי ורשות מקרקעי ישראל והמחירים אינם בפיקוח הרשות, אך בכל זאת הרשות להגנת הצרכן טוענת שזו הטעיית הציבור ולכן קנסה אותם  בסך של כ-1,950,000 ₪.  מקורבים  לחברת גינדי אחזקות טוענים שעדיין לא קיבלו את המכתב המדובר, אך מהרשות נמסר שהמכתב נשלח כמכתב רשום ואף יש אישור על כך.

כתבות נוספות:  הראשון לציון, הרב יצחק יוסף ביקר במוסדות אמת ושלום קריית גת

לחברת גינדי החזקות יש זכות ערעור תוך 45 ימים על מנת לשכנע או להסביר את המקרה בכדי למנוע הטלת הקנס.

מקורבים לחברת גינדי מספרים מנגד שבכל אופן מחירי הדירות של החברה בפרויקט כרמי גת נמוכים בהשוואה לאזור ובכלל כשדירת ארבעה חדרים ניתן לרכוש בפחות ממליון ש"ח ועובדה שרוב הדירות כבר נמכרו.

מגינדי החזקות נמסר: "החברה שיתפה פעולה באופן מלא עם פניית הרשות בנושא ולא ידוע לה על החלטה זו. למען הסר ספק גם אם תתקבל דרישה כאמור הרי שמדובר בהליך מקדמי שכפוף לברור טענות החברה ביחס לדרישה. יודגש כי החברה אינה רואה כל פגם בהתנהלותה בעניין".