בשנה הבאה הכל יהיה אחרת, אולי…

נעמי שמר הענקית מתארת בשירה "בשנה הבאה" איך כולנו נשב על המרפסת בשנה הבאה ונספור ציפורים נודדות. ילדים בחופשה ישחקו תופסת בין הבית לבין השדות. בפזמון מבטיחה לנו המשוררת הגדולה הזאת: "עוד תראה, עוד תראה כמה טוב יהיה בשנה, בשנה הבאה". האם היא ידעה ששנה הבאה זו שנת בחירות וכל קריית גת עטופה איסכוריות.

בשעת בין ערביים, (אני ממש פיוטי בימים אלה), טיילתי בפארק ליד הישפרו סנטר, האישה שלחה אותי לטיול עם הכלב, יותר כדי שלא אפריע בהכנות לחג ופחות משום שהכלב היה זקוק לכך. אחרי הצהרים האור כבר רך יותר, פחות לוהט. הנוסחה הזאת של סוף הקיץ בשילוב הקרבה לראש השנה הופכת אותנו לאנשים הרבה יותר נעימים אחד כלפי השני . די טבעי היה שבעלי הכלבים יעמדו לשיחה וזה למה הזכרתי לכם את השיר של נעמי שמר. השיחה שלנו הייתה על עתידה של קריית גת. לאן בדיוק העיר הזאת רצה. מה יהיה פה בשנה הבאה, שנת בחירות כזכור.

תרשו בקצרה לתמצת את השיחה שעסקה בעיר: בהתחרדות, ראש העירייה והתביעות שלו, כרמי גת והמלחמות נגד משרד האוצר. תיכון רבין שהפך מעוד תיכון לשאטנז של גן ילדים, בית ספר לחרדים ותיכון חילוני. ואז אמר יהושוע, שהכלב שלו כבר ממש זקן והוא יושב כשאנחנו מדברים מרוב עייפות, ומה אתם אומרים על מנקי הרחובות שלא קיבלו משכורות? . כולנו הנהנו בראש בעצבנות ויוחאי אמר שבשנה הבאה אולי יהיה טוב….

שנה טובה לכל תושבי קריית גת הנהדרים. שנה של פרנסה, אושר והרבה הרבה בריאות.

כתבות נוספות:  העירייה חייבת לפרט לתושבים מה עושים עם כספי המיסים שלנו