בני נוער תקפו ללא סיבה, גנבו טלפונים ונעצרו

חבורת נערים אשר שדדו פלאפונים ותקפו נערים אחרים ללא סיבה נעצרו ע״י משטרת קריית גת. בחיפוש שערכו השוטרים נתפס השלל הגנוב בעליית הגג. מחרתיים יוגש כנגדם כתב אישום חמור בגין מעשיהם.

הסמארטפונים הגנובים מתוך חיפוש שערכו השוטרים

הסמארטפונים הגנובים מתוך חיפוש שערכו השוטרים

לפני מספר ימים (11.08 בסביבות השעה 03:30), התקבלו מספר דיווחים במוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי על שמיעת צעקות באזור רח׳ גאון הירדן בעיר קריית גת. שוטרי סיור של משטרת קריית גת ממרחב לכיש הגיעו לכיכר באזור וזיהו מספר נערים שחלקם חבולים ופצועים. הם סיפרו לשוטרים כי הותקפו ע״י 3 נערים אחרים בלא סיבה כלשהי. בנוסף אמרו הנערים לשוטרים כי נגנבו מהם 2 מכשירי סמארטפון. כתוצאה מהתקיפה אחד הנערים איבד את הכרתו. הוא ונער נוסף פונו לקבלת טיפול רפואי.

במשטרת קריית גת נפתחה חקירה ובמקביל נערכו סריקות בכדי לאתר את החשודים במעשה השוד והתקיפה. בשעות שלאחר האירוע הגיעו למשטרת קריית גת 7 נערים אשר מסרו עדותם לאירוע. ״בשלב זה התחלנו לבצע פעולות חקירה מאומצות לצד פעילות סמויה בכדי לנסות ולהתחקות אחר זהות הנערים החשודים במעשה. באמצעות תיאור שמסרו המתלוננים, עצרנו ביום שלמחרת 3 נערים בגילאי 15-17 השוהים בהוסטל בקריית גת״, מספר רס״ר עידו אוזן חוקר משרד הנוער של משטרת קריית גת אשר טיפל בתיק.

השלושה נלקחו לחקירה במשטרת קריית גת. בחיפוש שערכו השוטרים בביתו של אחד הנערים נמצאו מכשירי הסמארטפונים הגנובים מוחבאים בתוך גרב בעליית הגג. בתחילת החקירה הכחישו את המיוחס להם, אולם לאחר מכן החשודים הודו ואף שיחזרו את האירוע. בהמשך החזירו השוטרים את הסמארטפונים לנערים מהם נגנבו.
מעצרם של החשודים הוארך פעמיים בבית משפט השלום באשדוד ואתמול הוגשה נגדם הצהרת תובע. מחרתיים צפויה פרקליטות מחוז דרום להגיש כנגדם כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי באר שבע בגין עבירות השוד.

כתבות נוספות:  יש המון גאווה

מפקד משטרת קריית גת סנ״צ אבי אלקסלסי ציין כי מדובר באירוע חמור בו נערים אלימים תקפו ללא סיבה נערים אחרים ובהמשך שדדו אותם. ״מעבר לרצון להחזיר לנערים את אשר נגנב מהם, היה חשוב לנו לתפוס ולעצור את אותה חבורה אלימה בטרם יבצעו עבירות אלימות נוספות. פעילות זו היא חלק מפעילות נחושה ונרחבת אותה אנו מבצעים מדי יום בכדי למנוע ולאכוף עבירות אלימות״.

צילום: חטיבת דובר המשטרה.