בני נוער מקריית גת מכירים את דור המייסדים

בני נוער יצאו ביום שני השבוע לבתי אבות ולבתיהם של אזרחים וותיקים בכל רחבי הארץ, במסגרת הפרויקט מחולקים 5,000 פרחים ואותו הוקרה, לאזרחים וותיקים בערים רבות, ובהן – קריית גת, ירושלים, פתח תקווה, רחובות.

עם פרחים ואות הוקרה על חלקם בהקמת המדינה, במסגרת יוזמה "עצמאות עם משמעות" של המשרד לשוויון חברתי ועמותת נכ"ח. "תודה שהקמתם לנו את המדינה'- זה המסר שהדור הצעיר מגיע אתו לקראת יום העצמאות אל האזרחים הוותיקים, להראות שיש פירות צעירים להקרבה שלהם ולמלא את התאריך הזה בערך מיוחד" אומר אברהם חיון מעמותת נכ"ח, השותפה בפרויקט יחד עם המשרד לשוויון חברתי.

"האזרחיות והאזרחים הוותיקים ממייסדי המדינה עוד חיים עמנו היום, וחשוב שנדע להראות שאנו מעריכים את מה שעשו למענינו", אומרת השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל. "פרוייקט זה יוצר חיבור מיוחד של הדור הצעיר עם דור המייסדים, ומעבר להרגשה הטובה שהוא נותן, יש בו ערך חשוב עבור כולנו. בדיוק כפי שמדינת ישראל איננה דבר מובן מאליו, כך גם אסור שמקימיה יתפסו כמובנים מאליהם. החיבור הזה של בני הנוער יש בו מימד חברתי משולב עם מימד חינוכי ויחד עם המימד הלאומי. אני חושבת שזו דרך יפה מאד לשלב ערכים חשובים אלה עם יום העצמאות".

כתבות נוספות:  תאונה בכרמי גת