במקום עיר חרדית בשפיר שכונה מעורבת השייכת לקריית גת

התוכנית להקים עיר החרדית מעבר לכביש 40 על שטחים השייכים למושב עוזה משתנה כעת והתוכנית היא להקים שכונה מעורבת חילונים, דתיים, חרדים שתהייה חלק מקריית גת. מדובר בפרויקט של כ- 10,000 יחידות דיור שמנהלת יפתח בראשות, מאיר ואזנה, מנכ"ל עיריית קריית גת תנהל.

במענה לפנייתו של ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) למינהל התכנון שביקש לקדם ולזרז את פרויקט העיר החרדית שפיר, עולה כי בניגוד לפרסומים, הפרויקט לא יהיה מיועד רק למגזר החרדי. המיזם שיכלול 10,000 יחידות דיור יהיה חלק מהעיר קריית גת ולא עיר נפרדת, כפי שפורסם לאורך הדרך.
במכתב ששיגרה דלית זילבר מנכ"לית מנהל תכנון, שהשיבה לפנייתו של חה"כ יעקב אשר לבקשת שר האוצר משה כחלון, היא מפתיעה את יוזמי פרויקט הדיור החרדי שפיר, תוך שהיא טוענת כי הפרויקט אינו מיועד דווקא לחרדים. לדבריה, הפרויקט ייתן מענה לאוכלוסיות שונות.
במכתב מגלגלים במנהל התכנון את האחריות בעניין לעיריית קריית גת וטוענים כי, "התוכנית תוכננה על ידי רשות מקרקעי ישראל כרובע חדש לעיר קריית גת וכך גם הוצגה למוסד התכנון ועוצבה בהתאם".
המנכ"לית מציינת עוד, "בהיבט המוניציפלי שטח הרובע החדש, עודנו נמצא בתחום שיפוטה המועצה האזורית שפיר", כאשר לטענתה דרוש פעולה בשטח המוניציפלי בכדי לצרף את הרובע לשטחה של קריית גת, דבר שנמצא בתחום האחריות של משרדים שונים בממשלה.
בנוסף, זילבר כותבת סעיף שמעלה תמיהה בקרב שר הפנים אריה דרעי וסגן שר האוצר יצחק כהן שעסקו רבות במאבק הדיור. לטענתה, הרובע הכולל 10,000 יחידות דיור, איננו מיועד רק לציבור החרדי. על פי דבריה במכתב, "הרובע החדש יכול בהחלט לתת מענה משמעותי לאוכלוסיה החרדית יחד עם מענה לאוכלוסיות מגוונות נוספות".