בלוני התבערה הגיעו ליער המלאכים למושב נועם ולכפר הריף

150 מטיילים פונו במהלך השבת בעקבות שריפה שפרצה ביער המלאכים. בלון חשוד כבלון נפץ אותר על ידי תושב כפר הרי"ף שבאזור קריית מלאכי בשדה מחוץ לביתו בהרחבה. חבלן טיפל באירוע ומספר פיצוצים נשמעו במקום, המעידים על כך שככל הנראה היה על הבלון חומר נפרץ. לא היו נפגעים באירוע. בהמשך השבוע התגלה בלון תבערה במושב נועם.

בשבת הכריז החמאס מסר כי הצליח להרחיב את טווח בלוני ועפיפוני התבערה המשוגרים מרצועת עזה והצית יער סמוך לקריית גת. משטרת ישראל מסרה כי פונו כ-150 מטיילים מיער המלאכים בעקבות שריפה שהתלקחה באזור. צוותי כבאות והצלה השיגו שליטה על האש בסיוע אווירי ממטוסי הכיבוי ומסוק היחידה האווירית של משטרת ישראל". רשות כבאות והצלה מסרה: "ששה צוותי כיבוי והצלה בסיוע שני מטוסי כיבוי וצוותי קק"ל השתלטו על שריפה גדולה ביער המלאכים. הצוותים פעלו בשתי גזרות ופינו את כל המטיילים באזור".

תושב כפר הרי"ף, הסמוך לקריית מלאכי, מצא מחוץ לביתו בלון חשוד ועליו מספר פחיות. חבלן טיפל באירוע ומספר פיצוצים נשמעו. לא היו נפגעים. לטענת רכז הביטחון מדובר ככל הנראה בבלון שמקורו בעזה.

בשעות הבוקר המוקדמות נשבו רוחות דרומיות בצפון רצועת עזה אשר חגו לאחר מכן למערביות, מה שמסביר את המסלול יוצא הדופן של בלוני התבערה שעשו מרחק רב יחסית לכיוון צפון-מזרח.
בשבת אחר-הצהריים, לאחר שכיוון הרוח השתנה לצפון מערב, פרצו שריפות במועצה האזוריות אשכול. שריפה גדולה משתוללת בשמורת בארי.

החמאס מסר: "נמשיך לשגר בלונים ועפיפוני תבערה לעבר השטחים הכבושים, ככלי של התנגדות עממית למעשי הטרור של צבא הכיבוש נגד מפגינים בצעדת השיבה". החמאס התגאה כי אלפי דונמים בישראל כבר נשרפו.

החפץ שהיה מחובר לבלון בכפר הריף

החפץ שהיה מחובר לבלון בכפר הריף