בכורה למופע YAMA של להקת "ורטיגו"

מופע המחול YAMA של להקת ורטיגו עלה בהיכל התרבות העירוני ופתח את סיבוב ההופעות של הלהקה בארץ ובחו"ל. במסגרת המופע רקד גם רון כהן, חבר הלהקה ומקים בית הספר למחול מובמנט הפועל ברשת המתנ"סים.

להקת המחול ורטיגו, מעלה בימים אלה ברחבי הארץ את יצירתה החדשה של הכוראוגרפית ומייסדת הלהקה נעה ורטהיים, כאשר אחד הרקדנים בלהקתה הוא רון כהן, אשר גדל והתחנך בקריית גת והקים את מרכז המחול מובמנט הפועל כיום ברשת המתנ"סים. רון הוא כוראוגרף ורקדן בינ"ל אשר מוביל את רקדני הסטודיו שלו להישגים מרשימים. התגובות למופע היו נלהבות. הקהל שהגיע היה מגוון ביותר, צעירים ומבוגרים שהגיעו להיכל אדית ונהנו ממחול סוחף ומרגש. אחד מתלמידיו של רון כהן סיפר על המופע: "אין לתאר מה שקרה כאן. מדובר במופע סוחף, עוצר נשימה, אמיתי ופתוח לפרשנות. אני גאה להיות התלמיד של רון כהן וכל הכבוד ללהקת ורטיגו".

3 (2)

מנכ"ל רשת המתנ"סים, אמיר בן שמחון ויו"ר דירקטוריון הרשת, רבקה בוזגלו ציינו כי הם שמחים מאוד על ההחלטה של להקת ורטיגו לפתוח את סיבוב ההופעות שלהם דווקא בקריית גת וכי הרשת שמה לעצמה להמשיך להשקיע בתחום המחול במסגרת מחלקת התרבות והחוגים.

מייסדת הלהקה, נעה ורטהיים: "המופע "ימה" אשר עלה בקריית גת היווה מבחינתנו את יריית הפתיחה למסע הופעות מרתק ואינטנסיבי גם בארץ וגם בעולם. הרקדנים ואני התרגשנו עד מאד לעלות עם היצירה בפעם הראשונה על הבמה בהיכל אדית. היתה תחושה של משהו חדש ומסעיר באוויר. הקהל עטף אותנו באהבה וניכר היה שכל אחד מהצופים חווה את "ימה" בצורה אישית ומיוחדת לו. היה לי מרגש במיוחד לחוות את החוויה המיוחדת הזו יחד עם רון כהן, בן קריית גת, שגדל והתפתח בסדנת ההכשרה של ורטיגו והיום הוא רקדן בלהקה. רון הוא בחור מיוחד במינו והוא מהווה נדבך חשוב בהפיכת קריית גת לעיר תרבות ואמנות".

כתבות נוספות:  המפיק המוסיקלי ג'ורדי נפגש עם ילדי קריית גת

הכוראוגרף הרקדן רון כהן הוסיף: "מבחינתי ההופעה בקריית גת היתה כמו לחזור הביתה במובן הכי מרגש של המילה. הקהל אותו אני מכיר כל כך טוב בא ונהנה ועטף אותי ואת הלהקה בחום ובאהבה גדולה. תלמידי בית הספר שלי אשר הגיעו נרגשים, המשפחה, החברים, כולם גרמו לחוויה להיות עמוקה יותר ומעצימה. אני חל מלהקת המחול ורטיגו כבר כמה שנים והרגע בו נעה ורטהיים הזמינה אותי לעלות איתה לבמה בסוף המופע, היה מבחינתי רגע בלתי נשכח. אני מוקיר את נעה על הסכמתה לשתף את הקהל ואת התלמידים שלי בסוף ההופעה, להיפתח אליהם וליצור קשר בלתי אמצעי איתם ועם הקהל שגדש את האולם. אני כל כך שמח וגאה שהתחלנו את סיבוב ההופעות הארצי של המופע "ימה" בבית שלי – בקריית גת".

קרדיט צילום: גדי דגון