בית ספר שפרינצק מקום שלישי בארץ בתקשוב הלמידה ומקום שני בארץ בתחרות התכנות של מט"ח

שפרינצק תלמידיםבית הספר הוכר באחרונה על ידי משרד החינוך כבית ספר מצטיין ופורץ דרך בכל הקשור ללמידה מתוקשבת, הוא מדורג שלישי בארץ וכמוביל במחוז דרום. משרד החינוך בחן את תוכניות הלימוד ואת חומרי הלמידה הייחודים שפותחו על ידי מורי בית הספר.

יצויין כי בי"ס שפרינצק היה הראשון בעיר להטמיע את מערכת החומרה והלומדה עת הדעת ,תרומת חברת HP אינדיגו לביה"ס, מערכת אשר הצעידה את ביה"ס קדימה בכל הנוגע לתיקשוב המערכת הלחימודית הן מבחינת תכני הלימוד והן מבחינת ציוד הכתות במחשבים ניידים העוברים בין כתות הלימוד.

חומרי הלימוד בבית הספר שפרינצק כוללים פיתוח מיומנויות טכנולוגיות ברמה גבוהה והכשרתם של התלמידים להתמודד עם האתגרים הטכנולוגיים של המאה ה-21 באמצעות התנסות ושימוש בכלים חדשניים, משימות מורכבות ויצירת תוצרים מקוריים הכוללים משחקים מסמכים משותפים, תקשורת ועוד.

בית הספר מפעיל את התוכנית "נאמני מחשב" שבמסגרתה מובילים, חונכים ויוזמים פעילויות לכלל התלמידים במטרה להעצים את ידיעותיהם בתחום התקשוב. גם האתר האינטרנטי של בית הספר בולט בתכניו: הוא מעודכן תדיר, משקף את העשייה החינוכית במסגרת הבית ספרית ומציג את תוצרי הלמידה של התלמידים. אתרי הכיתות משופעים בחומרי למידה הנגישים לקהילה ומזמינים לחווית לימוד אחרת ומתמשכת.

שפרינצק מורוץבבית ספר שפרינצק מציינים כי הפרס מטעם משרד החינוך מהווה אבן דרך משמעותית בתהליך התקדמות בית הספר בהטמעת התקשוב. בשנה הבאה צפויים התלמידים להמשיך ולקחת חלק ביישום תוכנית התקשוב הלאומית והם ילמדו באמצעות טאבלטים ויהנו מחווית למידה מיטבית בשילוב טכנולוגיה מתקדמת.

שפרינצק לומדים

בתוך כך, תלמידי בית הספר שקדו בחודשים האחרונים גם על למידת יסודות התכנות באמצעות משחק התוכנה הפופולארי CodeMonkey. המשחק מלווה את התלמידים צעד אחר צעד בהבנה וכתיבת קודים משוכללים. המשחק, במהלכו דמות קוף אוספת בננות, בנוי בשלבים וככל שהתלמיד משחק כך מתבצעות פעולות בשפת פיתוח הקוד והמטרה היא להקנות כלי תכנות לתלמידים באמצעות המשחק התחרותי. בשבוע שעבר זומנו תלמידי והנהלת בית הספר לטקס קבלת פרסים שנערך בתל אביב במעמד מנכ"ל סאנדיסק ישראל, שחר בר אור ונציגי מט"ח. נבחרת שפרינצק קיבלה את פרס המקום השני בתחרות התכנות של הקוד, כל תלמיד קיבל תעודה ומדליה על הישגיו ותרומתו לקידום התחום בבית הספר.

כתבות נוספות:  25 אנשים קריית גת – הבכורה