בדרך לאזרחות

מרכז תנופה לנוער ולצעירים ערך השבוע סדנאות הכנה לאזרחות לחיילים תושבי העיר, העומדים בפני תום שירותם הצבאי. תחום החיילים המשוחררים באגף נוער וצעירים שבעיריית קריית גת נותן מענה עירוני לחיילים עד 5 שנים מיום שחרורם. החיילים המשוחררים מקבלים ייעוץ בנושא זכויות והטבות של האגף והקרן לחיילים משוחררים כגון: דרכי מימוש הפיקדון, הטבות במס הכנסה ועוד וכן סיוע בנושאים כמו עבודה מועדפת, מלגות לימודים לקורסים, לימודי הנדסאי ותכניות מיוחדות לתעסוקה ולימודים.

כחלק מהליווי לחיילים המשוחררים מקיים האגף לנוער וצעירים מדי שנה שני מחזורים של סדנאות הכנה לשחרור לחיילים בני העיר, זהו שיתוף פעולה פורה של האגף יחד עם הקרן לחיילים משוחררים- משרד הביטחון, קרן גרוס, צה"ל, עמותת קולות בנגב וצוות אשכול פיס כשהמטרה היא להכין את המשתחררים לקראת האזרחות ולחשוף אותם לתחומי ההשכלה הגבוהה, זכויות עובדים, ההטבות העומדות לרשותם ועוד.

משך הסדנה חמישה ימים ובמהלכם נחשפים החיילים לתכנים מגוונים לדוגמה: סדנה ייחודית לראיונות עבודה הכוללת הדרכה ובניית קורות חיים, סדנה להתנהלות כללית נכונה, שאלון נטיות תעסוקתיות על מנת לסייע לצעירים במציאת כיוון לקריירה, סדנאות גיבוש ODT וכן מפגש עם נציגי האגף והקרן לחיילים משוחררים, סיור במוסד אקדמי מוכר שם הם זוכים לטעימה מהרצאה אקדמית. החיילים אף זכו להרצאה מיוחדת של עופר שרון, מחלץ מטיילים נפגעי סמים, שריתק בסיפורו האישי על חילוץ מטיילים במסגרת הטיול הגדול.

כמדי שנה, נפגשו החיילים עם ראש העיר קריית גת אבירם דהרי אשר ברך אותם בדרכם החדשה, סיפר להם על התפתחות העיר ועל התכניות הצפויות בשנים הקרובות: "עכשיו אתם מתחילים את החיים באמת, שהקב"ה יאיר את דרככם ויצליח מזלכם בכל אשר תפנו". ראש העיר שוחח בהרחבה עם החיילים על השכלה גבוהה במוסדות האקדמים ועודד אותם לצאת, להירשם וללמוד באוניברסיטאות ובמכללות ובכך להבטיח את עתידם ולשפר את סיכוייהם במציאת תעסוקה הולמת ושכר מיטיב. כמו כן עודד אותם להגיע למרכז תנופה לנוער ולצעירים ולהיעזר במגוון התחומים הקיימים במרכז כגון: ייעוץ להשכלה גבוהה, קבלת מלגות לימודים, הכוונה לקריירה, הכשרות מקצועיות, מעורבות חברתית, קורסים ועוד.

מנהלת האגף לנוער ולצעירים בעירית קריית גת, אודליה סבג הוסיפה: "הקשר הראשוני עם החיילים המשוחררים נוצר במסגרת ההכנה לשירות משמעותי בבתי הספר התיכונים ותכניות העתודה ולאחר מכן בסדנת הכנה לאזרחות שמתקיימת פעמיים בשנה בעיר, בזכות שיתוף פעולה מוצלח בין גופים שונים כמו עיריית קריית גת, קרן גרוס, האגף והקרן לחיילים משוחררים, צה"ל ועמותת קולות בנגב. זו ההזדמנות של החיילים תושבי העיר שלנו ללמוד מה מגיע להם עם שחרורם מצה"ל ולהבטיח את העתיד שלהם. אנחנו מזמינים אתכם להגיע למרכז וליהנות מליווי צמוד של רכזת החיילים המשוחררים, אנו נסייע בכל שאלה ובקשה". שחרור קל ונעים ובהצלחה באזרחות.

בדרך לאזרחות