בבחירות צמודות גבר הפלאפל על הדוכיפת בקול אחד

הם רק בגן חובה אבל כבר יש להם דעות ברורות על אין נושאים למשל איזה צבע עדיף ומי חזק יותר פלאפל, כלנית או דוכיפת. בגן בגין החדש לומדים על הכנסת ועל המשטר דמוקרטי שבו אנחנו חיים. אם נדמה היה למישהו שלילדי הגן אין דעות ברורות בנושאים שונים הוא לא ראה תלמיד בגן ניגש להצבעה בקלפי.

לקראת שנת ה- 70 למדינת ישראל לומדים בגן בגין החדש מהי דמוקרטיה. ילדי הגן, שפעילים מאוד בכל הקשור במיחזור בקבוקי פלסטיק, החליטו לתלות שלט גדול שיקרא לתושבי השכונה להניח בקבוקי שתיה ריקים בפתח הגן ההתלבטות הייתה בין פלקט גדול ירוק לבין פלקט צהוב. הייתה הצבעה גלויה והצבע הנבחר צהוב.
למחרת התנהלה הצבעה חשאית כזו שכל ילד ניגש לקלפי ומצביע כאוות נפשו. הדוכיפת הציפור הלאומית, הכלנית הפרח הלאומי והפלאפל המאכל הלאומי היו שלושת המועמדים הזוכה יהיה הנושא הראשון שילמד בגן. לאחר ההצבעה התברר שהדוכיפת והפלאפל זכו במספר קולות בגן. הילדים התלבטו והוחלט על הצעה חוזרת בה ניצח הפלאפל בקול אחד. ביום שלישי הקרוב בגן בגין החדש הילדים והצוות הנהדר: הגננת שוש פרץ והסייעות וורדה ואביבה, יטגנו כדורי פלאפל יקצצו סלט טרי יכניסו הכל לתוך פיתה נהדרת ויחגגו את ההחלטה הדמוקרטית הראשונה שלהם.