אפס בתכנון

השבוע יצא ערוץ 10 בתוכנית תחקירים שהציגה את מחדל שכונות הענק, בתוכן כרמי גת. שכונות שנבנות במהירות, אך המתכננים דואגים לדירות בלבד –  ולא למחלפים שיחברו את הבניינים לכביש המהיר, לתחבורה ציבורית או לבתי ספר וגני ילדים. "אפס בתכנון".

עו"ד חיים אברג'ל

עו"ד אברג'ל. התנהלות גרועה

חבר מועצת העירייה, עו"ד חיים אברג'ל מתריע כבר שנתיים שכרמי גת מתנהלת בשרלטיות:
כרמי גת פרויקט הדגל של העיר קרית גת שאמור לעצב את העיר בעשור הקרוב בכל התחומים, מנוהל ע"י חובבנים ושרלטנים ובראשם ראש העיר.

המדובר בסיפור עצוב שבא לי לבכות , לא יעלה על הדעת שפרויקט בסדר גודל כזה ינוהל ע"י החכ"ל שנחשל בפרויקטים הרבה יותר קטנים, נשאלת השאלה מדוע העירייה הראשונה שחותמת על הסכמי גג בקול תרועה גדולה ומסתבר כי היא מקבלת את התנאים הכי גרועים מכל הערים האחרות שחתמו אחריה על הסכמים כגון דא ?

התשובה פשוטה מבחינתי, מדובר בשרלטנות לשמה, אנו זוכרים את המהירות של ראש העיר לצאת בקמפיין של כרמי גת בתקשורת ובשלטי חוצות ושוב בסמוך מאוד לבחירות לרשויות המקומיות וחתם על הסכם שאינו מבטיח כלל את האינטרסים של העיר קרית גת ולא בכדי היום הפרויקט תקוע כשנתיים ימים ואין אור בקצה המנהרה.

אני לא איש בשורות לכל אותם רוכשים פוטנציאליים ולצערי אני חושש שהפרויקט מקרטע ואנו עוד נתגעגע לרובע הבנים שבמשך כ -7 שנים עדיין לא הסתיים ומי שמסתובב שם חושב שאנו נמצאים עדיין באתר בנייה.

פרויקט בסדר גודל כזה צריך להיות מנוהל ע"י חברה מקצועית ונטולת פניות ולא ייתכן כי מי שיפקח עליו יהיו נציגי חכ"ל, מנתונים שהועברו אלי עולה כי החכ"ל בישיבת דירקטוריון הסכים ברוב טובו לקבל עליו את ניהול הפרויקט בכדי לצבור ניסיון לקבלת פרויקטים אחרים – צבירת ניסיון על חשבון עתיד התושבים ? ראינו איך הם לא מסוגלים לנהל פרויקט קטן של בניית בריכה ועכשיו הם מנהלים פרויקט של מיליארדים ולא קשה לצערי לנחש איך זה ייגמר.

כתבות נוספות:  חשד: חפץ חשוד לבנק פועלים

לא זו אף זו יו"ר ועדת הביקורת של החכ""ל הנו ראש המנהלת כלומר הוא אמור לפקח על עצמו ? לחכ"ל הפתרונים.

בשבוע שעבר התבשרנו כי עומדים לוותר בשלב זה על המחלף לטובת רמזור וטוב ידעו כולם כי צריך להתנגד לכך בכל האמצעים שעומדים לרשותנו, מתוכננים להיבנות בכרמי גת כ – 7,500 דירות, כ – 15,000 תושבים, במצב דברים זה לא יצליחו התושבים לצאת מהמתחם בצורה סבירה.

בערים מתוקנות כל התנאים אמורים להיות מסוכמים עוד בטרם חותמים ויוצאים בראש חוצות וכנראה שלא במקרה בתקופה שלפני בחירות , בכדי שניתן יהיה להבטיח בנייה איכותית עם כל השירותים הנדרשים, לצערי אצלנו הדבר לא נעשה כך ובצורה קלוקלת ועכשיו אנחנו צריכים תוך כדי תנועה למזער נזקים.

אני קורא לראש העיר להתעשת, עדיין לא מאוחר, אין לאף אחד מאתנו מונופול על החוכמה ויש מקום לגייס את מיטב המוחות בכדי לקדם את הפרויקט שכאמור להצעיד אותנו .

" סוף מעשה במחשבה תחילה "

יבואני שברולט ואיסוזו יבנו משרדים בכרמי גת

יבואני הרכב האחים עייני רכשו ב-27 מיליון שקל מגרש בשכונת כרמי גת, ויבנו בניין בן כ-8,000 מ"ר למסחר ומשרדים. האחים עיני הם מגדולי יבואני הרכב בארץ.

האחים דוד ומשה עיני, יבואני שברולט, קדילאק, משאיות איסוזו ומבעלי חברת השכרת הרכב אוויס, ייבנו בניין מסחר ומשרדים בכרמי גת, האחים עייני רכשו ממקרקעי ישראל מגרש בן 4.3 דונם 8,000 מ"ר במחיר 27 מיליון שקלים המחיר כולל הוצאות פיתוח. בקומת הקרקע יהיה אולם תצוגה למכוניות.

השבוע נמכרו שלושה מגרשים בודדים, כל אחד לבניית וילה בשכונה. 63 הצעות הוגשו לשלושת המגרשים. את המחיר הגבוה ביותר שילמה היזמת בת-אל מזרחי עבור מגרש בן כ-450 מ"ר ותשלם כ-1.1 מיליון שקל.

כתבות נוספות:  סבב "סטריטבול ישראל" – פרויקט כדורסל הרחוב הגדול בישראל, נרתם לגיוס תרומות להצלת חיו של עדי גולדשמידט "MAKE A WISH" ולעמותת

Facebook Comments