אלפים השתתפו במרוץ הלילה ה-7 לזכרו של יבגני גלרמן ז"ל

מעל ל-2,000 משתתפים במירוץ הלילה של קריית גת ביוזמת רשות הספורט ברשת המתנ"סים שעמד בסימן הצדעה לבעלי צרכים מיוחדים. 400 ילידם ומבוגרים הסובלים מאוטיזם, שיתוק מוחין ולקויות נוספות הוכיחו לכולם שהם האלופים של החיים.

האירוע הספורטיבי שהפך למסורת בעיר התקיים ביום חמישי, 2.6.2016 בהשתתפות אלפים. מרוץ הלילה הוא אחד מאירועי הספורט הבולטים בדרום אליו מגיעים רצים מכל רחבי הארץ, שהוזנקו במקצים שונים, מרוץ האלופים לילדים עם צרכים מיוחדים, מקצה העממי 2 ק"מ לילדים, נוער ומבוגרים ושני מקצים מקצועיים של 5 ק"מ ו-10 ק"מ.

במקצה התחרותי (10 ק"מ) הגיע למקום הראשון אנדלאו טקלה שזכה בפרס כספי של 1000 ש"ח, למקום השני הגיע ימהרן יוסף תושב קריית גת מ"עמותת הצבי" שזכה ב-700 ₪ ולמקום השלישי הגיע ממו אסרט שזכה בפרס כספי של 500 ₪. במקצה הנשים ל-10 ק"מ: במקום הראשון זכתה קונובלוב אירנה אור בפרס כספי על סך 1000 ₪, במקום השני הלן שגיא ב- 700 ₪, ובמקום השלישי זכתה סימה פופו סויסה ב- 500 ₪. במקצה ה – 5 ק"מ למקום הראשון הגיע ווסקובויניקוב ולרי וזכה בחליפת ספורט, למקום השני הגיע צסלאי וונדה מ"עמותת הצבי" אשר זכה בחולצת ריצה ולמקום השלישי הגיע גיל יעיש שזכה בכובע. במקצה הנשים: במקום הראשון זכתה שרי גבאי פונדק בחליפת ספורט מתנת, במקום השני עינב ישראל בחולצת ריצה ובמקום השלישי רוני ברודי שזכתה בכובע. פרסי הביגוד הספורטיבי מתנת VNSPORT.

השנה החליטה עיריית קריית גת להצדיע לבעלי הצרכים המיוחדים בעיר ובמחווה מרגשת 400 בעלי מוגבלויות, צעירים ובוגרים המתמודדים עם פיגור, שיתוק מוחין, אוטיזם, הפרעות נפש ולקויות מורכבות נוספות, זכו להזניק את המירוץ ולהוביל אותו יחד עם משפחותיהם. ראש העיר אבירם דהרי אשר הזניק יחד עימם את המירוץ אמר: "אני נרגש וגאה שהשנה מובילים את מירוץ הלילה לזכרו של החייל יבגני גלרמן ז"ל האלופים של קריית גת. אנחנו נראה לכולם שאתם האלופים, כל קריית גת גאים בכם. אתם מלמדים אותנו שניתן לנצח את כל קשיים ואת כל המגבלות". רגע ההזנקה ריגש רבים מהמשתתפים בראותה את בעלי הצרכים המיוחדים צועדים, דבר הנראה לעיתים כמובן מאליו, אך מלווה עבורם בקושי רב. יחד איתם צעדו ראש העירייה, אבירם דהרי, סגניתו, שולמית סהלו, מנהלת אגף הרווחה נחמה כהן, מנכ"ל רשת המתנסים אמיר בן שמחון, מנהלת אגף נגישות רבקה בוזגלו ומזכיר העיריה אליאס ישראל. כולם לבשו את חולצה אחידה עם הכיתוב: "האלופים של קריית גת מובילים את כולנו". בסיום המסלול הוענקה להם מדליה ייחודית ולאחר מכן הוזנקו שני המקצים הנוספים.

כתבות נוספות:  תרגיל צבאי בדרום הארץ

ההתרגשות הרבה ניכרה גם בקרב המשפחות. עינת, אימא לילדים עם פיגור קשה סיפרה בדמעות: "הבן שלי התרגש לקבל מדליה של אלופים ובפעם הראשונה הרגשתי שרואים אותנו, שגאים בנו וזו הייתה חוויה לכל החיים עבור כל המשפחה". אלי, אבא לילדה עם אוטיזם הוסיף:"הגענו כל המשפחה, אחים, דודים, סבים והילדה שלנו הייתה מאושרת מתמיד ואנחנו מאושרים, גאים בה וגאים בעיר שלנו שנותנת לה מקום".

חידוש נוסף ומרשים במסגרת המירוץ היה הפנינג ספורט לכל המשפחה בשיתוף חברת "סוויץ' אקטיב" ושירותי בריאות כללית. ארבע תחנות הוצבו במתחם של TRX, כדורי דראמס, טרמפולינות וקיק בוקס. כמו כן במתחם הייתה פעילות זומבה בהדרכת דנה בלילטי, וטורניר כדורגל של בית הספר לכדורגל בהנהלת משה סבג ואילן כנפו. לצד הפעילות הספורטיבית נהנו המשתתפים מכיבוד מפנק ובריא בדמות פירות שנרתמו על ידי שיווק פרי וירק, ארטיקים, שתיה ועמדות שונות להכנת הרצים.

בין המשתתפים היו קבוצת הרצים של עמותת הצבי, יחידות צבאיות, משטרת ישראל, שב"ס, ליגות למקומות עבודה, רצי בית שמש ותושבים רבים שהשתתפו ונהנו.בסיום המירוץ נערך טקס מרשים לזכרו של יבגני גלרמן ז"ל, חייל תושב העיר אשר נהרג במלחמת לבנון השניה. בטקס נכחו משפחתו ומכובדי העיר.

אמיר בן שמחון, מנכ"ל רשת המתנ"סים בשיתוף צוות רשות הספורט העירונית ביקשו להודות להודות לעובדי רשות הספורט ורשת המתנ"סים שעבדו לילות כימים וסייעו להצלחת המרוץ וכן לעובדי עיריית קרית גת, תושבי העיר ונותני החסות: מיקיטה, סיליקום, שריונית חוסם, אלוף ספורט, מרכז קניות ביג קריית גת, י.ל.א הסעות, שירותי בריאות כללית, מי עדן, ענבי טלי, מפטגון, חוד אסף, דשן גת, המועצה הציונית בישראל, סוגת, יובל וקנין סוכן ביטוח, זוהרה, HP, STRATASYS,VN SPORT, מה נשמע, והמקומון, שיווק פרי וירק.

כתבות נוספות:  "אמא אני לא רוצה למות בגן"

נתראה במירוץ הבא