אכיפה חוצה גזרות

הלילה הביאו לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל וכוחות צה"ל, למעצרם של 6 פלסטינים, חברי חוליית גנבי בקר ולעיכובם של 4 חשודים נוספים, כולם תושבי הכפר אידנא שבגזרת חטמ"ר יהודה ביו"ש.

לחוליית הגנבים מייחסים במשטרה מספר רב של גניבות בקר שהתרחשו בחודשים האחרונים בגזרת המחוז הדרומי, גניבות במסגרתן הצליחו לחדור לשטח ישראל ולגנוב על פי החשד עשרות ראשי בקר. לחולייה אף מייחסים במשטרה גניבת מספר רכבי שטח.

בחודשים בהם פעלה החולייה היא הביאה לנזקים רבים בקרב החקלאים בדרום ובמסגרת הפעילות המודיעינית נחשפו במג"ב לשיטות המתקדמות בהן פעלה לביצוע הגניבות.

כאמור הלילה, במבצע בהובלת מג"ב דרום שבו שולבו כוחות רבים של מג"ב ביניהם כוחות מיוחדים ובשת"פ צה"ל, פשטו הכוחות על הכפר אידנא שביו"ש והביאו למעצרם של 6 חשודים, חברי אחת החוליות הפעילות בתחום גניבות הבקר בשנה האחרונה.
בין חברי החולייה אב ושני בנים.

בנוסף עיכבו הכוחות 4 חשודים נוספים ובמסגרת הפעילות אותרו ממצאים המקשרים על פי החשד את החולייה לגניבות הבקר בדרום.
עוד נמצאו ונלקחו 3 טרקטורונים החשודים כמזויפים ואלפי שקלים במזומן.

היום צפויים במג"ב לבקש את הארכת מעצרם בבית משפט השלום באשקלון של 6 החשודים, פלסטינים תושבי הכפר אידנא בשנות ה-25-50 לחייהם.

מדובר בפעילות יזומה והתקפית שבוצעה בעומק שטחי יו"ש כנגד מחוללי פשיעה מרכזיים בתחום גניבות הבקר בדרום. החקירה שהתחילה עם ניתוח זירות העבירה (רפתות) המשיכה באיסוף מודיעיני כנגד החולייה והסתיימה הלילה במעצרם של החשודים בפעילות מבצעית מורכבת.
כעת יפעלו במג"ב לגיבוש תשתית ראייתית כנגד החשודים ולמיצוי הדין עימם.

כוחות הביטחון ימשיכו לפעול כנגד מעבר שוהים בלתי חוקיים לשטח ישראל, פלסטינים שלעיתים מעורבים בפעילויות פליליות ולעיתים אף בטרור וכן כנגד אלו המסייעים להם וזאת לשם הגנה על תושבי ישראל.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה

הלילה הביאו לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל וכוחות צה"ל, למעצרם של 6 פלסטינים, חברי חוליית גנבי בקר ולעיכובם של 4 חשודים נוספים, כולם תושבי הכפר אידנא שבגזרת חטמ"ר יהודה ביו"ש | צילום: דוברות המשטרה

צילום: דוברות המשטרה