אינטל פותחת שערים: "לחרדים יש מקום אצלנו"

קבוצה של סטודנטים וסטודנטיות מהמגזר החרדי ביקרה במפעל אינטל בקריית גת בשבוע שעבר, כדי להתרשם מקרוב מתהליכי הייצור המתקדמים ומאפשרויות התעסוקה בחברה.

מדובר בסטודנטים וסטודנטיות הלומדים לתואר ראשון בהנדסה בשלוחה החרדית של מכללת סמי שמעון באשדוד. הביקור אורגן על ידי משה פרידמן, יזם הייטק חרדי שעומד בראשון ארגון "קמא-טק", שחושף צעירים בני המגזר לעולם ההייטק, ופועל כדי לפתח עבורם אפשרויות תעסוקה מקצועיות בתעשייה.

המבקרים צפו על העבודה בחדר הנקי, בו מייצרת אינטל את השבבים, האזינו להרצאה על תהליכי הייצור ושמעו מנציגת מחלקת הגיוס על אפשרויות השילוב בעבודה במפעל בסיום לימודיהם. אינטל היא אחת המעסיקות הגדולות ביותר בישראל של עובדים מהמגזר החרדי.

שיעור בני המגזר החרדי המועסקים בהיי-טק בישראל עומד על כ-2 אחוזים בלבד – שיעור קטן ביחס למשקלם באוכלוסייה העומד על כ-11%. אך למרות זאת, מדי שנה מסיימים כ-300 צעירים וצעירות בני המגזר לימודי תואר ראשון בהנדסה, מדעי המחשב או מדעים מדויקים.

"אנו שמחים שסטודנטים וסטודנטיות מהמגזר החרדי באו להתרשם מקרוב באפשרויות העבודה באינטל, ונשמח אם נוכל לגייס אותם לשורותינו", אמרה בלה אברהמס, סמנכ״לית רגולציה, תקשורת וקשרי קהילה באינטל ישראל. "באינטל רואים חשיבות רבה בשילוב של עובדים מרקעים שונים משום שקבוצות עבודה מגוונות מייצרות חשיבה חדשנית ויצירתית. לעובדים מהמגזר החרדי יש יתרונות רבים מאוד, ויש עבורם מקום באינטל; יחד ניתן להתגבר על אתגרים ולהצליח".

מנכ"ל אינטל הכריז אשתקד על הקצאת 300 מיליון דולר ביוזמה בשם "גיוון בטכנולוגיה", שמבקשת להביא עד שנת 2020 לייצוג הולם של האוכלוסייה בקרב המועסקים והמועסקות באינטל. המשמעות היא שהמגזרים השונים באוכלוסיה – נשים, קבוצות מיעוטים, מגזרים אתניים או דתיים – יהיו מיוצגים באופן הולם גם בקרב עובדי החברה. באינטל ישראל הצטרפו לתוכנית מתוך ההבנה כי שילובן של אוכלוסיות המצויות בתת-ייצוג בשוק העבודה בכלל, ובענף ההיי-טק בפרט, הוא מרכיב משמעותי ביכולתה של מדינת ישראל לצמצם פערים ולצמוח.

צעירים חרדים בסיור במפעל אינטל בקריית גת

צעירים חרדים בסיור במפעל

כתבות נוספות:  דודו בן לולו מבטיח ומקיים