אייל (בילי) שדה: "אני מאמין ששימחנו עיר שלמה"

אייל (בילי) שדה, בן 44, נשוי לליאת ואב לעידו ואופיר שדה התחיל את הקריירה כשחקן בקבוצת הפועל ק.גת ממנה עבר למכבי ק.גת ועימה עלה ליגה כשהוא כובש את שער העלייה. במהלך שנת 98 עבר שדה פציעה קשה בעקבותיה נאלץ לפרוש. מהדשא עבר שדה לקווים, כשיצא לקורס מאמנים והשתלב במחלקת הנוער של מכבי ק.גת כשבנוסף גם אימן בקבוצה הבוגרת. בהמשך עבר לאמן את מ.ס ק.גת וזכה לעלות ליגה כבר בעונתו הראשונה. לאחר שלוש שנות אימון במ.ס ק.גת חזר שדה לאמן את הנוער של מכבי ק.גת. במקביל, הוא גם היה שותף לפני שלוש שנים, כעוזר מאמן, לעלייה של ק.גת לליגה הלאומית תחת ליאור זדה. את העונה הנוכחית התחיל שדה כמאמן קבוצת הנוער של עירוני ק.גת, אך כעבור חמישה מחזורים בלבד נאלץ לעזוב ומונה למנהל של קבוצת הבוגרים של המועדון. לצד תפקיד זה, במהלך העונה הוא גם מונה למאמן קבוצת הנשים של מ.ס קריית גת עימה עשה היסטוריה כשהוליך אותה לזכייה בגביע המדינה. השבע מסכם אייל שדה עונה מטלטלת מלווה ברגעי אושר וברגעי אכזבה.

ספר על התחושות בעקבות הזכייה בגביע המדינה.
" התחושות בעקבות הזכייה בגביע המדינה הן אדירות. אין ספק שמשחק גביע המדינה הוא משחק מרגש. יש המון גאווה, המון סיפוק, אני מאמין ששימחנו עיר שלמה. יש המון פירגון, ואני מאמין שכל שחקן או מאמן היה מוכן לשלם כדי להיות במעמד הזה "

איך אתה מסכם את העונה?
" בסה"כ אני נמצא בקבוצת הנשים שלושה חודשים. אימון נשים זה משהו חדש בשבילי והגעתי אליו בעזרת משה סבאג ורונן אלקובי שקצת מכירים יותר טוב את הליגה. הם עזרו לי מהר מאוד להתאקלם ולהיכנס לעניינים. מצד אחד, אני חושב שמבחינת הליגה יש לנו איזשהו פיספוס, היו לנו שניים-שלושה משחקים של איבוד נקודות מיותרות שפגעו בנו בסיכויים לזכות באליפות. מצד שני, במשחקי הגביע ככל שהתקדמנו בשלבים האמנו שאפשר ללכת בכל הכוח על הגביע ולעשות היסטוריה. מבחינתי ומבחינת המועדון זהו רגע השיא של העונה שירשם בדפי ההיסטוריה של המועדון "

כתבות נוספות:  אדוני ראש העיר בבקשה די עם חצי עובדות ורבע אמת

מה היה הערך המוסף של קריית גת ביחס ליריבות?
" הערך המוסף של ק.גת ביחס ליריבות לדעתי היה המגרש הביתי שבו לקבוצות היריבות היה מאוד קשה להסתדר. יש פה שחקניות מנוסות  שהביאו המון ניסיון וידע בליגה לצד שחקניות זרות מצוינות. מה שעוד עשה את ההבדל וגם ניצח לנו המון משחקים זה המצבים הנייחים שבו הבקענו המון שערים לאורך העונה. כמובן גם שבכל משחק הבנות היו באות עם המון מוטיבציה, נחישות ומחויבות."

מה היה הרגע הכי מיוחד מבחינתך? 
" הרגע המיוחד מבחינתי זה היה לבוא לפרויקט שקיים לא הרבה זמן שנמצא שלוש שנים בליגה הראשונה ולהביא את הקבוצה לטופ של הכדורגל נשים, להביא את הקבוצה לשיא בזמן הנכון ובמקום הנכון. אולי הרבה אנשים ירימו גבה ויגידו שזה בסה"כ נשים, אבל כולם צריכים לדעת שמאחורי כל הפרויקט הזה עומדת מערכת שלמה ומשומנת שפועלת ימים ולילות ועם צוות מנצח- משה סבאג, אילן קנפו, אבנר מסיקה, גילי מסיקה, רונן אלקובי ומקסים בן זיקרי, שכל מאמן היה רוצה לצידו, עם תנאים שבאמת אין אפילו בקבוצות בוגרים. מבחינתי, לבוא למועדון כזה וללא הרבה ידע בכדורגל נשים ולהביא גביע, מבחינתי זה רגע מאוד מאוד מיוחד. "

האם אתה מרגיש שכדורגל הנשים נטמע בעיר?
"אני לא יודע אם להגיד לך אם הוא נטמע בעיר כי בכל זאת יש את הכדורסל שנמצא בליגת העל ויש את הכדורגל וכמובן ששתי הקבוצות לוקחות את מירב תשומת הלב, אבל אני חושב שנבנה משהו רציני מאוד בכדורגל נשים בעיר. יש מחלקת נערות וילדות, כך שלדעתי הכדורגל נשים יטביע את חותמו ויהיה מהמועדונים המובילים בארץ. "

ספר על האינטראקציה בין הקבוצות הבוגרות ומחלקת הנערות של האגודה.
" האינטראקציה בין הקבוצה הבוגרת ומחלקת הנערות באגודה עובדת בשיתוף פעולה מלא. אני חושב שהמאמן של הנערות והילדות (חן לניב) עושה שם עבודה טובה מאוד ויש גם תוצאות. אני זוכר שהגעתי למועדון דרשתי שלפחות 4-5 שחקניות יתאמנו באופן קבוע בקבוצה הבוגרת ואני מאמין שבעונה הבאה נראה גם יותר שחקניות מקומיות בקבוצה. "

כתבות נוספות:  ליגת כדורסל בתי הכנסת – 2018

מה התוכניות שלך לפגרה הקיץ?
" התוכניות שלי לפגרת הקיץ זה קודם כל לנוח. רוב שעות השבוע הייתי עסוק בניהול קבוצת הבוגרים של עירוני קריית גת ואימון הנשים. אני חושב שעשיתי את העבודה על הצד הטוב ביותר עם המון השקעה, המון שעות ומכל הלב אז זה מחייב ומצריך אותי לקצת זמן איכות עם המשפחה "

האם תמשיך להוביל את הקבוצה גם בעונה הבאה?
" כרגע אני לא יודע מה להגיד לך לגבי העונה הבאה. המטרה שלי כמובן זה לעבוד ולאמן קבוצת בוגרים ואם לא תהיה לי הצעה רצינית כמובן שאשמח מאוד להמשיך ולהוביל את המועדון להישגים גם בעונה הבאה "

מה צריך לעשות כדי לקדם את כדורגל הנשים בישראל?
" כדורגל נשים בארץ לא מתוקשר מספיק, לא מיוחצן מספיק. לדעתי, אין מספיק מודעות לליגה, אין חשיפה של השחקניות. המועדון משחק בליגה הראשונה. כמה אנשים יודעים בכלל שיש פה כדורגל נשים? לדעתי צריך לחייב מועדונים גדולים להקים קבוצות נשים, מחלקות נערות וליצור מודעות לליגה שצריכה יותר חשיפה כמו שידורים בטלוויזיה, עיתונות. לדעתי יש משהו מפוספס בליגת הנשים ויש מספיק אנשים שיושבים בהתאחדות לכדורגל כדי להניע את הכדורגל נשים "

משהו לסיום?
"לסיום אני רוצה להקדיש את הגביע לכמה אנשים שמלווים אותי לאורך כל העונה. בראשונה, למשפחה שלי, לילדים שלי עידו ואופיר ולאשתי היקרה שהאמינה בי לאורך כל הדרך שנזכה בגביע. לצוות המדהים שעבד איתי לאורך כל העונה: גילי מסיקה (מאמן כושר), אבנר מסיקה (מאמן שוערים), רונן אלקובי (מנהל הקבוצה), מקסים בן זיקרי (מעסה), לאילן קנפו שעבד המון מאחורי הקלעים שיש להם חלק בלתי נפרד מהזכייה בגביע. כמובן לשחקניות שמגיע להן שאפו ענק.  ולאיש שבאמת מגיע לו מעל כולם: משה סבאג, שהמועדון זה מפעל החיים שלו והוא עובד ונותן בשביל המועדון 24 שעות ביממה ואני יודע כמה חשוב היה לו לזכות בתואר, לראות אותו אחרי המשחק מתרגש ועם דמעות בעיניים, מגיע לו ומגיע לו בגדול. יש עוד שני אנשים שאני רוצה להקדיש להם את הגביע והציבור צריך לדעת שבלעדיהם לא היה לנו את תרבות הספורט בקריית גת ואני רוצה להדגיש את זה: ראש העיר –מר אבירם דהרי ומנכ"ל רשת המתנס"ים- מר אמיר בן שמחון….חג שבועות שמח לכולם"

כתבות נוספות:  חברת בוני התיכון, מבקשת מבית המשפט, לבטל פרויקט מחיר למשתכן בכרמי גת