אחי גיבורי התהילה

רפי מילוא שחקן ובמאי גדל בנעוריו בקריית גת. החליט להנציח את חברו מילדות בבית הספר "משואה", יעקב קדושים שנפל בתעלת סואץ במלחמת ההתשה, בסידרת שעוסקת במקבלי צל"שים לאורך שנות קיומה של מדינת ישראל.

עיטורי צה"ל הם אותות ועיטורים המוענקים לחיילים וקצינים בצה"ל שהפגינו אומץ וגבורה יוצאי דופן, בדרך כלל בשעת לחימה. רבים בין מקבלי העיטורים נהרגו תוך כדי המעשה שבגינו עוטרו. על פי נתוני אתר הגבורה, עד יולי 2017 הוענקו על ידי צה"ל 2,226 עיטורים שונים. מספר זה אינו כולל אותות הערכה והוקרה ועיטורים שניתנו על ידי משטרת ישראל, המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים ושירות הביטחון הכללי.
עיטור הגבורה הוא העיטור הגבוה ביותר שניתן בצה"ל. העיטור מוענק על ידי שר הביטחון בהמלצת הרמטכ"ל, על "מעשה גבורה עילאית שנעשה בעת לחימה מול פני האויב תוך חירוף נפש".[7] לעיטור סרט בצבע צהוב.
עד שנת 1975 הוענקו 40 עיטורי הגבורה. מאז ועד היום (2017) לא הוענק עיטור זה:
מלחמת העצמאות – 12 עיטורים, פעולות התגמול – 3 עיטורים, מלחמת סיני – 4 עיטורים, מלחמת ששת הימים – 12 עיטורים, מלחמת ההתשה – עיטור אחד, מלחמת יום הכיפורים – 8 עיטורים.

מילוא: "הרעיון שעומד מאחורי הסידרה הוא לנסות ולהביא את הצד האנושי של מקבלי העיטור לבחור את המיוחדים ביותר. לנסות ולהבין מה עומד מאחורי לוחם שבשעת קרב חושב רק על אחרים ולא על עצמו ולפעמים מקריב את עצמו למען הכלל במעשה גבורה מדהים. לבחון האם יש קשר בין הבית שבו גדלו לביו הגבורה בשדה הקרב."
מתוכננת סידרה בת 8 פרקים שכל פרק יוגדש לגיבור אחר. את הסידרה כולה מבקש מילוא להגדיש לחבר ילדותו יעקב קדושים.

רפי מבקש שמי שיש לו קשר ליעקב קדושים: חברי ילדות, מכרים.. שיצרו קשר טלפוני 054-5303649

יעקב קדושים