אותרו שני קטינים כבני 15 החשודים בגניבה

חקירת מחלק הנוער במשטרת ישראל הביאה לאיתורם של שני קטינים כבני 15 החשודים במעשה גניבה מעסק. בחקירה קשרו עצמם למעשה והשיבו את הסחורה בשווי מאות שקלים. אחד הנערים ביקש מחוקר הנוער – "שלח אותי למיל"ה", משטרת ישראל למען הנוער, פרויקט הדגל בהובלת משטרת ישראל למען בני הנוער.

"אני יודע למה הבאתם אותי, בגלל הסיגריות.." כך אמר החשוד הקטין, 15, שהתייצב לחקירת מחלק הנוער במשטרה לאחר שעל פי החשד הוא וחברו גנבו מוצרי טבק מעסק בקניון "לב העיר" בקריית גת לפני כשבוע ימים.

תלונה אותה הגיש בעליו של העסק עלה כי השניים הגיעו אל דוכן העסק ובתחבולה אחד מהחשודים נכנס אל שטח דוכן כשתיק גב ברשותו, ויצא את המקום לאחר זמן קצר כשהתיק עמוס במוצרי טבק בשווי של מאות שקלים, מוצרים הנמכרים בעסק. כל זמן זה, חברו עומד בסמוך ומשגיח על הנעשה ועוזב עמו את המתחם לאחר מכן.

פעילות מחלק הנוער במשטרה הביאה את השוטרים אל החשוד במעשה שהועבר לחקירה וקשר עצמו למיוחס לו. בנוסף, הוביל החשוד את בלשי הנוער אל המקום בו הוחבאה הסחורה שנגנבה. במהלך חקירתו ביקש החשוד מחוקר המשטרה כי הוא מבקש לצרפו לתוכנית מיל"ה של משטרת ישראל. פרויקט מיל"ה, משטרת ישראל למען הנוער, הנו פרויקט הדגל אותו מובילה המשטרה בשנים האחרונות בו השתתפו אלפי בני נוער להם רישום פלילי ברף הנמוך, ובמטרה להשיבם אל דרך החיים הנורמטיבית ושמירת החוק.

הקטינים חשודים בגנבה של סחורה במאות שקלים | צילום: דוברות המשטרה

הקטינים חשודים בגנבה של סחורה במאות שקלים | צילום: דוברות המשטרה