אוהב את קריית גת: כמו בחוף מים, גזיבו ושמשיות

השוק המקורה הופך בכל יום גשם למקווה מים. בעלי הדוכנים המיואשים הצטיידו השנה בסככות הצללה שמשמשות את בעלי הגינות לשבת מתחתן בימי הקיץ והשמש. הגזיבויים, השמשיות ומעל הכל הניילונים נותנים לשוק מראה קצת משונה. הבעיה של בעלי הבסטות היא לא המראה אלה הגשם שיורד על הסחורה והקונים.

הפתעה. ירד גשם וכל השוק המקורה זה של הירקות והפירות, הפך למרחב רטוב מאוד. אני יודע שזאת לא באמת הפתעה, השוק המקורה לא עמיד בגשם, אפילו בזרזיף קל. השנה הסוחרים, שמיואשים כל חורף מחדש, הצטיידו רובם בגזיבו, מעין סככה קיצית שמשמת בעלי גינות להגנה מפני השמש.

ביום רביעי ירד גשם והשוק כולו התחפש לבריכה: היו מים , גזיבויים לחלק מבעלי הבסטות היו שמשמיות, אפשר היה להביא כסא ים וצידנית ולעשות כאילו שפת.

בעלי בסטות שלא הצטיידו בגזיבו ושמשיה כיסו את הבסטה בניילון כדי שהסחורה לא תרטב. בהגיע לקוח מבצע המוכר פעולה מהירה, דוחף את היד מתחת לניילון שולף את הנדרש ומכסה מהר.

זה אולי נשמע מצחיק אבל זה ממש לא מצחיק. השוק המקורה היה צריך לתת לקונים ולבעלי בסטות נוחות, חווית קניה. הרבה מיליונים הושקעו במקום, הגג המוזר מעין ברזנט, הוצג בזמנו על ידי החכ"ל, שביצע את הפיתוח של השוק המקורה ,כחדשני ומיוחד. כבר בחורף הראשון היה ברור שהגג אולי חדשני אבל הגשם שם עליו קצוץ וחודר פנימה חופשי ומאושר.

הסוחרים עמדו ביום רביעי השבוע מתחת לניילונים ויתר מתקני הסיוע וקיוו א. שיבואו קונים. ב. שאף אחד מהם לא יחליק.