אבירם דהרי: "משרד הרישוי בקריית גת ייסגר בינואר"

למעלה מ- 26 שנים פועל משרד הרישוי בקריית גת, זאב בוים ז"ל אז ראש העירייה הוא שיזם את הקמת המשרד כדי לחסוך מתושבי העיר והסביבה את הנסיעה עד לבאר שבע. ביום רביעי השבוע הפתיע ראש העירייה, אבירם דהרי כשהכריז שהוא סוגר את המשרד בעוד כחודש. תושבי העיר יאלצו לקבל שירותי משרד רישוי בבאר שבע.

עד כמה עמוק וחריף מצבה הכספי של עיריית קריית גת ניתן להבין מכך שהיא  סוגרת לתושבי העיר את משרד הרישוי שפועל בה כבר 26 שנים. משרד קטן פקידה אחת פועל 4 ימים בשבוע 4.5 שעות בכל פעם.

משרד הרישוי בקריית גת משרת את תשובי העיר ואת המושבים והקיבוצים הסובבים אותה. קרוב ל 70,000 תושבים קיים 26  שנים. כשהקים אותו מי שהיה ראש העירייה, זאב בוים ז"ל סוכם עם משרד הרישוי שהעירייה היא זו שתשלם את העלויות, חצי מישרה של פקידה ועלות המשרד הקטן ומשרד התחבורה יחבר את המערכות שלו וייתן את ההיתרים הדרושים להפעלת המשרד.. המשרד עוסק בפעולות רישוי כלי רכב, פעולות רישוי נהיגה, קבלת קהל של המפקח על בתי הספר לנהיגה. פעולות רישוי נהיגה. כפל והמרת רישיון נהיגה, חידוש בתום פסילה ושלילה, בדיקות רפואית. אובדן גמור, כפל, ביטול והפקדת רישיון הרכב. שעבודים ועיקולים, הורדה רכב מהכביש. תאונות דרכים. תווי סוחר מורשה. את מרבית הפעולות לא ניתן לבצע במכשירים האוטומטיים המצויים בסופר פארם.

ביום רביעי בבוקר בישר ראש עיריית קריית גת, כי בין הקיצוצים בצפויים בחודש ינואר הקרוב ייסגר משרד הרישוי בעיר. הסיבה – הגרעון העמוק בו שרויה עיריית קריית גת והצורך להציג למשרד הפנים קיצוץ של 40 מיליון שקלים בתקציב הקרוב.

הסגירה תגרום לכך שתושבי העיר והסביבה יאלצו לפנות למשרד הרישוי באשקלון או בבאר שבע משום שקריית גת השייכת למשרד התחבורה למחוז דרום.  אבל הבעיה הגדולה ביותר תהייה של מורי נהיגה
הרפורמה במבחני הנהיגה המעשיים מחייבת אותם להגיע למשרד הרישוי בתדירות גבוהה. נסיעה לבאר שבע למשרד רישוי שנחשב עמוס מאוד, מספר פעמים בשבוע היא בבחינת גזירה בלתי אפשרית.

תגובת משרד התחבורה

סניף משרד הרישוי בקרית גת נפתח לבקשת העירייה. הסניף ממומן ומופעל  על ידה. לצערנו, העירייה החליטה מנימוקיה להפסיק את פעילותו. משרד התחבורה פועל למציאת חלופות שונות  שיאפשרו את המשך מתן השירות בקרית גת.

תושבי קריית גת  יכולים לקבל שירות בכחל אחד מסניפי משרד הרישוי הקרובים באר שבע או אשקלון, במקביל ניתן לקבל שירות בכל הערוצים המקוונים במוקד הטלפוני ובדואר, מבלי להגיע כלל למשרד הרישוי.

תגובת עיריית קריית גת:

אנחנו תקווה שמשרד התחבורה יפעל לפתיחת סניף בקרית גת במימון ממשלתי כפי שעשה זאת משרד הפנים.

זו ההזדמנות להביע את תודתנו למשרד הפנים על פתיחת הסניף המרשים והאיכותי בסיועה של עיריית קריית גת. כחלק מהחלטת העירייה להימנע ממתן שרותים שאינם מחובתה של העירייה, הודיעה הנהלת העירייה בתחילת השבוע למשרד התחבורה, כי היא אינה יכולה יותר להשקיע למעלה מחצי מיליון ש"ח במתן שרות שמחובתה של הממשלה (ולא של העירייה) ליתן לציבור.